Instytucjonalne pozbawienie wolności jako element biopolityki

 

Dostępność:

Wysyłamy w 24h

Wysyłamy w 24h – to znaczy, że taki produkt mamy w magazynie i wyślemy go w ciągu 24 godzin w dni robocze (1 dzień roboczy) od momentu złożenia zamówienia. Jeśli jednak zamówisz większą ilość takiego produktu, może się okazać, że nie mamy aż tylu egzemplarzy dostępnych 24h i będziesz musiał poczekać na niego dłużej niż 24h, o czym poinformujemy Cię w osobnym e-mailu.

Zamówienia:0 - 69,99 PLN>69,99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)4.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)10 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)12 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)4.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)4.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
36,50 zł 44,00 zł Oszczędzasz 7,50 zł

Kształtowanie podmiotowości antynomijnej w warunkach odosobnienia społecznego

Dwa zasadnicze cele pracy to przedstawienie zarysu teoretycznego koncepcji podmiotowości antynomijnej oraz przeanalizowanie kształtowania się i funkcjonowania podmiotowości antynomijnej w warunkach odosobnienia społecznego.

W niniejszej rozprawie autor podejmuje się rozważań epistemologicznych względem podmiotowości, zarzucając zarazem rozważania ontologiczne. Dokonuje analizy współczesnego podmiotu w kontekście teorii wydających się wobec siebie opozycyjnymi – teorii podmiotu ukształtowania przez system rozumiany jako czynniki zewnętrzne oraz podmiotu z perspektywy samostanowienia o sobie niezależnie od wpływu systemu. Skupia uwagę zwłaszcza na szczególnym rodzaju współczesnej podmiotowości, a mianowicie podmiotowości ludzi będących wykluczonymi z głównego dyskursu społecznego, usytuowanymi na marginesie społecznym (instytucja penitencjarna). Aby zaprezentować stworzoną przez siebie koncepcję podmiotu antynomijnego, odwołuje się do wybranych nurtów filozoficznych XX wieku.

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Instytucjonalne pozbawienie wolności jako element biopolityki
Twoja ocena
Ocena ogólna