Opinie o Nas

Jutrznia

Dostępność:

Produkt niedostępny

Produkt niedostępny – produkt nie jest obecnie osiągalny u żadnego z naszych dostawców. Zawsze możliwy jest dodruk, wznowienie lub reedycja tytułu, o ile wydawca podejmie taką decyzję. Dzięki bieżącej aktualizacji naszej oferty planowana data ponownej sprzedaży takiego tytułu znajdzie się przy jego opisie.

Zamówienia: 0 - 69,99 PLN > 69,99 PLN Czas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł 0 zł 1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online) 4.99 zł 0 zł 1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online) 16.99 zł 0 zł 1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online) 12.99 zł 0 zł 3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem) 13.99 zł 0 zł 3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online) 4.99 zł 0 zł 1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem) 4.99 zł 0 zł 1 dzień roboczy
Paczka w RUCHU (Płatność online) 7.99 zł 0 zł 2-3 dni robocze
Wysyłka zagraniczna Sprawdź szczegóły >
35,50 zł 41,00 zł Oszczędzasz 5,50 zł
Mija 40 lat od prawykonania Jutrzni, które odbyło się 28 maja 1971 roku w Katedrze w Münster. Przypominamy rewelacyjne nagranie w interpretacji Chóru i Orkiestry Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Andrzeja Markowskiego z udziałem znakomitych solistów: Delfiny Ambroziak, Krystyny Szczepańskiej, Stefanii Woytowicz, Kazimierza Pustelaka, Włodzimierza Denysenki, Bernarda Ładysza, Borisa Carmeliego i Petera Laggera.

Jutrznia w swojej dwuczęściowej budowie - cz. I Złożenie Chrystusa do Grobu, cz. II Zmartwychwstanie - stanowi logiczne dopełnienie Pasji według św. Łukasza. Muzyka i warstwa tekstowa Jutrzni różni się od rzymsko-katolickiej Pasji źródłem inspiracji zaczerpniętej z liturgii i rytuałów kościoła prawosławnego. Jest wynikiem zainteresowań kompozytora oraz wieloletnich studiów nad liturgią prawosławną starocerkiewnym językiem i muzyką. Tekst Jutrzni został zaczerpnięty z dwóch obrzędów prawosławnych: Jutrzni Wielkiej Soboty oraz Jutrzni Paschalnej.

Nagranie zostało nagrodzone w 1974 roku prestiżową nagrodą Grand Prix du Disque przyznawaną przez Academie Charles Cros.

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Jutrznia
Twoja ocena
Ocena ogólna