Karniowice. Historia dworu

 

Dostępność:

Produkt niedostępny

Produkt niedostępny – produkt nie jest obecnie osiągalny u żadnego z naszych dostawców. Zawsze możliwy jest dodruk, wznowienie lub reedycja tytułu, o ile wydawca podejmie taką decyzję. Dzięki bieżącej aktualizacji naszej oferty planowana data ponownej sprzedaży takiego tytułu znajdzie się przy jego opisie.

Zamówienia:0 - 69,99 PLN>69,99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)4.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)4.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)4.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
41,00 zł 50,00 zł Oszczędzasz 9,00 zł
Główny bohater tego albumu, karniowicki dwór, żył niegdyś jak inne. Ludzie rodzili się w nim i umierali, słuchali każdego dnia mszy św. w kaplicy, w sadzie smażyli konfitury, liczyli korce pszenicy i żelazne haki w oknach. Posiadłość ta bywała majątkiem ziemskim wzbogaconego mieszczanina, czasem obywatelskim letniskiem albo posagiem urodziwej panny. Często zmieniali się jej właściciele – rzadko kiedy panowały tutaj więcej niż dwa pokolenia jednej rodziny. Latami toczono spory o granice majątku…Wiele innych dworów przepadło w latach tzw. komuny, było spalonych podczas wojen, z zemsty, spłonęło od przypadkowej iskry czy pioruna, było porzucanych przez właścicieli na rzecz modniejszych budowli, sprzedawanych lichwiarzom za karciane długi – a ten przetrwał […]. I znów jest zamieszkany. Zamknięte niegdyś drzwi ktoś codziennie otwiera, myje okna i podlewa kwiatki. Miejsce to znowu słyszy śmiech dzieci i widzi ludzką, codzienną krzątaninę.

[…] Dwór znalazł wreszcie nowego właściciela, który – mając świadomość historycznego znaczenia swego domu – pragnie przypomnieć jego dzieje.

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Karniowice. Historia dworu
Twoja ocena
Ocena ogólna