Opinie o Nas

Kasia Skiba i Ja

Dostępność:

41,00 zł 44,00 zł Oszczędzasz 3,00 zł
Duet z Tych, który prezentuje ciekawą kombinację elektroniki z instrumentami akustycznymi.Na ich debiutanckim krążku możemy znaleźć zarówno lekkie, przyjemne dla ucha piosenki z pogranicza alternatywnego popu, jak i teksty dotykające tematów depresji. Aranżacje i muzyka należą do tytułowego „Ja”, czyli Boogie’go, natomiast teksty wyszły spod pióra wokalistki Katarzyny Skiby.

Instrumentarium jest bardzo szerokie, od szkolnych instrumentów perkusyjnych, akordeonu, syntezatorów, po hinduską tanpurę, czy balijskie dzwonki. Na płycie usłyszymy wiele stylistyk, „Niech się stanie” jest przykładem stricte disco, gdzie numer jest napędzany przez bęben i kontrabas. „A ile razy” to ukłon w kierunku muzyki islandzkiej, natomiast w „Makach”, „Biegunach i „Wiruje, wiruje”, duet pokazuje swoją nieposkromioną energię, która porywa do tańca. Osoby mające jednak bardziej melancholijną naturę, z pewnością do gustu przypadną piosenki „Chciałabym”, „Fale”, czy „Za zapomnienie”… … a tak przy okazji, tego duetu zapomnieć się nie da.

Notka o zespole: Kasia Skiba i Ja to formacja muzyczna ze Śląska. W jej skład wchodzi charyzmatyczna wokalistka i autorka tekstów Kasia Skiba, oraz Boogie, odpowiedzialny za instrumenty klawiszowe, elektronikę i kompozycje. Swoją muzykę określają jako alter-pop. Jest to mieszanka wybuchowa ich osobowości i fascynacji muzycznych, gdzie mechaniczny beat łączy się z akustycznymi instrumentami, Indie poznają Islandię, a około jazzowe harmonie Boogiego przeplatają się z rymowankami słownymi Kasi. Na swoim koncie mają kilka teledysków, niedawno ukazał się najnowszy do piosenki „Bieguny”.

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Kasia Skiba i Ja
Twoja ocena
Ocena ogólna
1. Maki
2. Bieguny
3. Niech się stanie
4. Chai tea
5. Wojna domowa
6. Wiruje, wiruje
7. A ile razy
8. Nie mam nastroju
9. Za zapomnienie
10. Chciałabym
11. Fale