Komeda / Live At Manggha / Live In Minsk Mazowiecki (3CD)

 

Dostępność:

Wysyłamy w 5-7 dni

Wysyłamy w 5-7 dni – to znaczy, że takiego produktu nie mamy na półce w magazynie i musimy go sprowadzić od naszych stałych dostawców. Czas deklarowany przez większość wydawców to 5-7 dni roboczych. Może się zdarzyć, że produkt zostanie doręczony nam wcześniej i wtedy niezwłocznie nastąpi wysyłka Twojego zamówienia.

Zamówienia:0 - 69,99 PLN>69,99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)4.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)4.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)4.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
85,50 zł 91,50 zł Oszczędzasz 6,00 zł

Prezentowany "trójpak" to płyty Obara Int’l, wszystkie w wersjach koncertowych! Pierwsza z nich - wydana po raz pierwszy w 2012 (jeszcze przedkatalogowo) jest już kolejną reedycją; to "Komeda", porywający koncert w łódzkiej "Wytwórni". Pisał o nim w książeczce do płyty Maciej Karłowski: "I tak naprawdę nie wiem, czy bardziej podziwiać Norwegów [Ole Mortena Vagana na kontrabasie i Garda Nilssena na perkusji], czy lidera za jasne postawienie sprawy..., albo może Dominika Wanię, którego wyobraźnia jako akompaniatora i erudycja jako solisty wydaje się idealnym spoiwem dla całego brzmieniowego wizerunku grupy".

Druga płyta nagrana w krakowskiej "Manggha" ilustruje dalsze poszukiwania kompozytora i lidera, a najbogatszy brzmieniowo, magiczny (nagrany i opublikowany także w formacie DVD) koncert w Mińsku Mazowieckim to płyta trzecia (do kwartetu dołączył trębacz Tom Arthurs).

Maciej Obara, saksofonista i kompozytor, urodzony lider - to jedna z najciekawszych postaci na krajowej scenie jazzowej. Ale można by rzec, że na tej scenie się nie mieścił, inicjował między-narodowe projekty, a przede wszystkim od lat pracował nad wejściem do "stajni" Manfreda Eiche­ra, legendarnego dyktatora monachijskiej wytwórni ECM. I co więcej, udało mu się to! Właśnie tej jesieni będzie celebrowana na prestiżowym festiwalu Jazztopad premiera jego ECMowskiego albumu.

Niezmiernie nam miło, że z tym samym zespołem nagrał trzy ostatnie krążki dla naszej wytwórni (FOR TUNE®), a wydawnictwa te połączyły jego artystyczną biografię z historią naszej oficyny.

Skład:
Maciej Obara – alto saxophone
Tom Arthurs - trumpet
Dominik Wania – piano
Gard Nilssen - drums
Ole Morten Vagan – double bass

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Komeda / Live At Manggha / Live In Minsk Mazowiecki (3CD)
Twoja ocena
Ocena ogólna
1. Litania
2. Etiudy Baletowe - Introdukcja
3. Walter p-38
4. Kattorna
5. Komeda’s Medley
1. Conversation with…
2. Ballad
3. 7up
4. Unloved
5. Variation
6. Manggha
1. Sleepwalker
2. Pinnacle of Accura, See?
3. M.O
4. Magret
5. One For…
6. Idzie Bokiem
7. Joli bord