
Opis
Sven Hassel był Duńczykiem, w czasie II wojny światowej walczył w armii niemieckiej. Służył jako kierowca czołgu w liniowej jednostce pancernej. Podjął nieudaną próbę dezercji, za co został przeniesiony do karnej jednostki frontowej Wehrmachtu. Walczył na wszystkich frontach oprócz afrykańskiego, dosłużył się stopnia porucznika, a po wojnie trafił do niewoli radzieckiej. Napisał czternaście powieści, które zostały przetłumaczone na 25 języków i wydane w nakładzie przeszło 50 milionów egzemplarzy.
Królestwo Piekieł – Powstanie Warszawskie
„Królestwo Piekieł” to poruszająca powieść autorstwa Svena Hassela, która przenosi czytelnika w sam środek dramatycznych wydarzeń Powstania Warszawskiego. Książka ukazuje niewyobrażalne okrucieństwa, z jakimi musieli zmierzyć się mieszkańcy stolicy Polski, a także brutalność niemieckich żołnierzy, w tym demonicznego Oskara Dirlewangera, znanego ze swojego sadyzmu.
Dla kogo jest ta książka?
- Miłośnicy literatury wojennej i historycznej
- Osoby zainteresowane historią II wojny światowej
- Fani twórczości Svena Hassela
- Czytelnicy poszukujący emocjonujących i dramatycznych narracji
Co zyskasz dzięki tej publikacji?
- Głębsze zrozumienie realiów Powstania Warszawskiego
- Wgląd w psychologię żołnierzy i cywilów w obliczu wojny
- Możliwość refleksji nad okrucieństwem i bezsensownością konfliktów zbrojnych
- Emocjonującą lekturę, która wciąga od pierwszej strony
Kluczowe tematy i obszary
- Okropności II wojny światowej
- Powstanie Warszawskie
- Brutalność wojny i jej wpływ na ludzi
- Psychologia żołnierzy i cywilów w czasie konfliktu
O Autorze
Sven Hassel był Duńczykiem, który w czasie II wojny światowej walczył w armii niemieckiej jako kierowca czołgu. Po nieudanej próbie dezercji trafił do karnej jednostki frontowej Wehrmachtu. Jego doświadczenia wojenne stały się inspiracją do napisania czternastu powieści, które zostały przetłumaczone na 25 języków i sprzedane w ponad 50 milionach egzemplarzy.
O Wydawcy
Wydawnictwo Bellona to renomowany polski wydawca, specjalizujący się w literaturze wojennej, historycznej oraz pięknej. Dzięki wieloletniej tradycji i doświadczeniu, Bellona dostarcza czytelnikom wartościowe i angażujące publikacje.
Opis wygenerowany automatycznie na podstawie analizy cech publikacji przez system AI. Nasz algorytm dokonał samodzielnej syntezy korzyści płynących z tej książki, aby dostarczyć Ci rzetelny wgląd w jej zawartość bez udziału człowieka. Szybka informacja prosto z metadanych produktu.
Producent/osoba odpowiedzialna za bezpieczeństwo produktu
Dressler Dublin sp. z o.o.
Poznańska 91
05-850 Ożarów Mazowiecki
sekretariat@dressler.com.pl
+48 22 733 50 00
Szczegóły
Recenzje
Produkt nie ma jeszcze recenzji.
Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.
Nasza cena:27,13 zł
Cena sugerowana przez wydawcę: 39,90 zł
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9+








