Twoja lokalizacja: Księgarnia internetowaKsiążki > Dziewczyna z pociągu

Dziewczyna z pociągu

Autor: Paula Hawkins

-34%
Wydawca:Świat Książki
Typ okładki:okładka miękka
Liczba stron:328
Wymiary:13.5x21.5 cm
EAN:9788380314504
Data wydania:14-10-2015
Kategorie:kryminał i sensacja > thriller
Opis skrócony:

Najszybciej sprzedający się debiut dla dorosłych w historii brytyjskiego rynku.

Co 6 sekund ktoś w Stanach Zjednoczonych kupuje tę książkę.

Miliony egzemplarzy sprzedanych na całym świecie.

Powieść ukaże się w 44 krajach.


Przeczytaj fragment książki

Rachel każdego ranka dojeżdża do pracy tym samym pociągiem. Wie, że pociąg zawsze zatrzymuje się przed tym samym semaforem, dokładnie naprzeciwko szeregu domów. Zaczyna się jej nawet wydawać, że zna ludzi, którzy mieszkają w jednym z nich. Uważa, że prowadzą doskonałe życie. Gdyby tylko mogła być...

Pełny opis »
Pełny opis:
Najszybciej sprzedający się debiut dla dorosłych w historii brytyjskiego rynku.

Co 6 sekund ktoś w Stanach Zjednoczonych kupuje tę książkę.

Miliony egzemplarzy sprzedanych na całym świecie.

Powieść ukaże się w 44 krajach.


Przeczytaj fragment książki >

Rachel każdego ranka dojeżdża do pracy tym samym pociągiem. Wie, że pociąg zawsze zatrzymuje się przed tym samym semaforem, dokładnie naprzeciwko szeregu domów. Zaczyna się jej nawet wydawać, że zna ludzi, którzy mieszkają w jednym z nich. Uważa, że prowadzą doskonałe życie. Gdyby tylko mogła być tak szczęśliwa jak oni. I nagle widzi coś wstrząsającego. Widzi tylko przez chwilę, bo pociąg rusza, ale to wystarcza.

Wszystko się zmienia. Rachel ma teraz okazję stać się częścią życia ludzi, których widywała jedynie z daleka. Teraz się przekonają, że jest kimś więcej niż tylko dziewczyną z pociągu.

Znakomity thriller. Nie mogłem się oderwać przez całą noc.

Stephen King

Pasjonująca, pełna napięcia i nieprzewidywalna. Po prostu nie mogłam jej odłożyć. Nie do przegapienia!

Tess Gerritsen

Co za postaci, co za sytuacja, co za książka! To Alfred Hitchcock nowego pokolenia.

Terry Hayes

Pomysłowa, pełna napięcia i porywająca! Nie mogłam się domyślić do samego końca.

Lisa Gardner

Paula Hawkins – zanim została pisarką, przez piętnaście lat pracowała jako dziennikarka. Urodziła się i wychowała w Zimbabwe, obecnie mieszka w Londynie. Prawa do wydania jej pierwszej powieści kupiły 44 kraje, zaś prawa filmowe sprzedano wytwórni Dreamworks.

Recenzje

Początkujący

 
 (0)
 (0)
Oceń wypowiedź:

"Dziewczyna z pociągu" to wciągająca opowieść, którą czyta się jednym tchem. Udany debiut autorki i głęboka warstwa psychologiczna. Moje emocje związane z główną bohaterką, Rachel, były bardzo różne. Czułam żal, zniesmaczenie, zażenowanie i podziw wobec tej postaci. Do tego ciekawa intryga i postacie drugo-, trzecio-planowe. To była świetna rozrywka, na pewno sięgnę po kolejne powieści Pauli Hawkins.

Autor: Obsesyjna

Początkujący

 
 (0)
 (0)
Oceń wypowiedź:

Bardzo polecam książkę. Wprowadziła mnie w taki stan gdzie cały dzień przy różnych obowiązkach analizowałam jak dalej mogłaby potoczyć się historia - w ten sposób czekając do wieczora aż w końcu będę mogła zasiąść do niej i o tym poczytać. Pobudziła moją wyobraźnię, która zaczęła tworzyć własne historie i biegi zdarzeń :). Z chęcią przeczytam kolejną książkę wydaną przez tą autorkę - czekam!

Autor: jertubyl

Młodszy specjalista

 
 (0)
 (0)
Oceń wypowiedź:

Zaskakująca. Realistyczne opisy, genialna narracja, choć trochę trudna. Genialny pomysł na fabułę i postacie, które na prawdę zaskakiwały.

Autor: kiniamaszota

Początkujący

 
 (0)
 (0)
Oceń wypowiedź:

Początek jak dla mnie dość trudny do przebrnięcia, ale jak akcja się rozwinęła to potrafiła trzymać w napięci do końca.

Autor: dceb

Mistrz

 
 (0)
 (0)
Oceń wypowiedź:

Muszę przyznać, że na początku w ogóle nie mogłam zrozumieć tego całego szumu wokół tej konkretnej książki. Ot zwyczajna historia dwóch żyjących przeszłością, nieszczęśliwych kobiet. Jedna jest rozwiedzioną alkoholiczką, druga - niespełnioną artystką notorycznie zdradzającą męża. Obie żałosne w swoim nieszczęściu. Samo życie. Ale potem... przychodzi ta trzecia i nagle okazuje się, że szczęście jest tak naprawdę niezwykle kruche i złudne - zwłaszcza to zbudowane na kłamstwie i półprawdzie. Bo nagle przychodzi czas, że otwierają się oczy.

Autor: nan1989

Specjalista

 
 (0)
 (0)
Oceń wypowiedź:

Bardzo spodobała mi się ,,Dziewczyna z pociągu''. Książka ta naprawdę wciąga oraz trzyma w napięciu. Nie mogłam się domyślić zakończenia do samego końca. Nie rozpisując się - książka bardzo dobra, warto po nią sięgnąć, więc mocno polecam!!!

Autor: fallen black rose

Początkujący

 
 (0)
 (0)
Oceń wypowiedź:

Gorąco polecam.....wciągająca i trzymająca w napięciu.

Autor: zielonapietruszka

Początkujący

 
 (0)
 (0)
Oceń wypowiedź:

Zgadzam się z tym, że wciągająca - język gładki, potoczysty, postacie wyraziste, charakterystyczne, nie papierowe. Ciekawie wykreowana główna bohaterka, do tego bardzo fajna inspiracja - widać, że ktoś wpadł na dość oryginalny pomysł pod wpływem chwili (i jak sądzę, w drodze do pracy :-) ).

Może nie zaliczyłbym "Dziewczyny z pociągu" do największych dzieł literatury światowej, ale też nie sądzę, żeby autorce o to chodziło. Napisała naprawdę niezłą, błyskotliwą powieść, dobrym językiem i z dobrym pomysłem.

"Wada" - bardzo szybko się czyta :-)

Autor: Skrzydlaty_Mike

Początkujący

 
 (0)
 (0)
Oceń wypowiedź:

Świetna książka, jestem bardzo zadowolony z zakupu.

Autor: Pawlasek19

Początkujący

 
 (1)
 (4)
Oceń wypowiedź:

Książka przeciętna, po takim bestsellerze spodziewałam się więcej, trochę się zawiodłam.

Autor: czytacz