Twoja lokalizacja: Księgarnia internetowaKsiążki > Pustynna włócznia. Księga 1

Pustynna włócznia. Księga 1

Autor: Peter V. Brett

Wydawca:Fabryka Słów
Typ okładki:okładka miękka
Liczba stron:516
Wymiary:12.5x20.5 cm
EAN:9788375745337
Data wydania:26-09-2014
Kategorie:fantastyka > fantasy
Opis:

Sto tysięcy ludzi walczących ramię w ramię liczy się o wiele więcej niż sto milionów kulących się ze strachu.

Dlaczego cierpimy? Przez alagai!

Dlaczego Hannu Pash jest konieczna? Przez alagai! Bez alagai cały ten świat byłby niebiańskim rajem, spoczywającym w objęciach Everama...

Jaki masz cel w życiu? Chcę zabijać alagai!

A jak umrzesz? W szponach alagai! Dal'Sharum nie umierają w łóżkach ze starości! Nie padają ofiarą słabości bądź głodu! Dal'Sharum giną w bitwie, walczą, póki nie zasłużą na raj.

Śmierć alagai! Chwała Everamowi!

Recenzje

Początkujący

 
 (0)
 (0)
Oceń wypowiedź:

Świat i życie przedstawiane z punktu widzenia Krasjian. Moim zdaniem w tej części autor popisał się naprawdę dużą wyobraźnią.

Autor: Kyriake

Mistrz

 
 (0)
 (0)
Oceń wypowiedź:

„Malowany człowiek” i jego kontynuacja - „Pustynna włócznia” - to opowieść o świecie opanowanym przez demony. Niebezpieczne bestie pojawiają się codziennie po zmroku, by niszczyć i mordować. Zdziesiątkowana ludzkość chroni się za osłoną magicznych runów, czekając na Wybawiciela, który - jak przed wiekami - uratuje ją przed zagładą. Fabuła wydaje się więc dość prosta, z tym, że autor przewrotnie wprowadza na scenę … dwóch kandydatów na wybawicieli! Najciekawsze w tej książce jest to, że jej akcja rozwija się w sposób niestandardowy, czy to w przypadku relacji uczuciowych bohaterów, czy spodziewanego przez nas rozwinięcia wątków. Dlatego lepiej podczas czytania „Malowanego człowieka” mieć pod ręką „Pustynna włócznię”. Miejmy nadzieję, że autor stanie na wysokości zadania i dopisze nową część, która ostatecznie wyjaśni, jak dalej potoczą się losy bohaterów i czy uda im się wyeliminować stałe zagrożenie w postaci demonów oraz poznać tajemnicę ich pochodzenia. Świetnie się czyta!

Autor: Łowisko Książek