Twoja lokalizacja: Księgarnia internetowaKsiążki > Słowiańscy królowie Lechii. Polska starożytna

Słowiańscy królowie Lechii. Polska starożytna

Autor: Janusz Bieszk

-43%
Wydawca:Bellona
Typ okładki:okładka miękka
Liczba stron:296
Wymiary:14.5x20.5cm
EAN:9788311138759
Data wydania:20-08-2015
Kategorie:historia > historia Polski
Opis skrócony:

Jest to pierwsza publikacja w polskiej historiografii na temat organizacji władzy i funkcjonowania Lechii, czyli starożytnej Polski, zwanej inaczej Imperium Lechitów, Scytią Europejską lub Sarmacją Europejską. Na podstawie ponad 50 kronik i materiałów źródłowych, polskich i zagranicznych, oraz 36 starych map cudzoziemskich autor opracował, po raz pierwszy, poczet słowiańskich królów lechickich w okresie od XVIII w. p.n.e. do X w. n.e. Dokonał także opisu terytorium Lechii, jej gospodarki, handlu, budownictwa miast, grodów, portów oraz żeglugi, transportu i bitych...

Pełny opis »
Pełny opis:
Jest to pierwsza publikacja w polskiej historiografii na temat organizacji władzy i funkcjonowania Lechii, czyli starożytnej Polski, zwanej inaczej Imperium Lechitów, Scytią Europejską lub Sarmacją Europejską. Na podstawie ponad 50 kronik i materiałów źródłowych, polskich i zagranicznych, oraz 36 starych map cudzoziemskich autor opracował, po raz pierwszy, poczet słowiańskich królów lechickich w okresie od XVIII w. p.n.e. do X w. n.e. Dokonał także opisu terytorium Lechii, jej gospodarki, handlu, budownictwa miast, grodów, portów oraz żeglugi, transportu i bitych monet lechickich, a także głównych wojen i bitew, pominiętych dotąd. Powyższe odkrycia były ściśle związane z wynikami najnowszych badań genetycznych Ariów - Słowian, przeprowadzonych w laboratoriach polskich i zagranicznych w latach 2010-2013, według których my Polacy, Ariowie - Słowianie zamieszkujemy tutejsze ziemie od 10 700 lat. Potwierdziły to również ostatnie odkrycia polskich archeologów na terenie grodów, miast, osad obronnych i grobowców, wybudowanych przez naszych przodków, Ariów - Prasłowian, na terenie obecnej Polski.

Recenzje

Początkujący

 
 (1)
 (1)
Oceń wypowiedź:

Niesamowita książka którą czyta się nie jak książkę historyczną, ale jak niezły kryminał. Książka porusza tematy z których do niedawna w ogóle sobie nie zdawałem sprawy, gdyż brak jest opisywanego okresu w programie szkolnej edukacji. Polityka historyczna naszych wrogich sąsiadów i duchowieństwa doprowadziła do tego, że straciliśmy wiedzę o swojej historii. Pozwoliliśmy zindoktrynować się do tego stopnia, że przyjęliśmy zafałszowanie historii jako prawdę, czytając o tym trudno jest w to uwierzyć. Nic w tym dziwnego, przecież ten mozolny proces trwa już od ponad tysiąca lat!
Jak wszyscy nie lubię łatwo zmieniać zdania, dlatego zamierzam bliżej przyjrzeć dowodom na które powołuje się autor. Mam nadzieję też, że publikacja ta spowoduje szersze zainteresowanie do pogłębienia wiedzy o naszej starożytnej historii i naszym udziale w rozwoju cywilizacji współczesnego świata.

Autor: Jarek13

Początkujący

 
 (1)
 (0)
Oceń wypowiedź:

Fajnie się czyta. Ciekawe podejście do tematu. Polecam.

Autor: Mike