Twoja lokalizacja: Księgarnia internetowaKsiążki > Świąteczny sweter

Świąteczny sweter

Autor: Glenn Beck

-86%
Wydawca:Nowa Proza
Typ okładki:okładka twarda
Liczba stron:288
Wymiary:13x20 cm
EAN:9788375340686
Data wydania:02-11-2009
Kategorie:proza > proza obca > powieść
Opis skrócony:

Kiedy Eddie miał 12 lat niczego tak nie pragnął pod choinką jak roweru. Mimo, że po śmierci ojca ich życie z matką stało się trudniejsze a pieniędzy było mniej, Eddie marzył, że matka cudem znajdzie sposób na to by pod choinką czekał na niego wymarzony rower. Zamiast tego, Eddie dostał sweter. "głupi, ręcznie robiony , brzydki sweter", który rozżalony Eddie zwinął w kłąb i rzucił w kąt pokoju. Głęboko zraniony zrozumieniem faktu, że dzieci nie zawsze dostają to czego chcą i zbyt młody by zrozumieć, że właśnie otrzymał największy na świecie skarb, w...

Pełny opis »
Pełny opis:
Kiedy Eddie miał 12 lat niczego tak nie pragnął pod choinką jak roweru. Mimo, że po śmierci ojca ich życie z matką stało się trudniejsze a pieniędzy było mniej, Eddie marzył, że matka cudem znajdzie sposób na to by pod choinką czekał na niego wymarzony rower. Zamiast tego, Eddie dostał sweter. "głupi, ręcznie robiony , brzydki sweter", który rozżalony Eddie zwinął w kłąb i rzucił w kąt pokoju. Głęboko zraniony zrozumieniem faktu, że dzieci nie zawsze dostają to czego chcą i zbyt młody by zrozumieć, że właśnie otrzymał największy na świecie skarb, w te święta Bożego Narodzenia Eddie przechodzi bolesną i smutną podróż z dzieciństwa do dorosłości. Wymaga to od niego wielu poświęceń i ustępstw, ale dzięki pomocy tajemniczego sąsiada Russella, Eddie odnajduje w życiu właściwą drogę i w końcu rozumie prawdziwe znaczenie tego skromnego prezentu jaki matka własnoręcznie wydziergała z miłości swojego serca. Oparta na osobistych prawdziwych przeżyciach autora ŚWIĄTECZNY SWETER jest ciepła i wzruszającą opowieścią o rodzinie, ufności i przebaczeniu, która pozwala nam spojrzeń na nasze własne życie - i, jednocześnie stawia przed nami pytania czy naprawdę wiemy co jest w nim najważniejsze.

Recenzje

Początkujący

 
 (0)
 (0)
Oceń wypowiedź:

Książka, którą powinien przeczytać każdy, bez wyjątku. Jest to pozycja,która powinna znaleźć się na półce każdego młodego człowieka. Każda strona daje nam do myślenia, powoduje, że czytelnik zastanawia się nad swoim życiem i postępowaniem.
Autor doskonale dawkuje emocje, potrafi opisać uczucia, które doskonale znamy i możemy je odczuwać wraz z bohaterem. Myślę, że każdy z nas jest w stanie odnaleźć tam cząstkę siebie.
Utwór wielokrotnie wycisnął ze mnie łzy, a także wywołał uśmiech na twarzy.

Warto przeczytać go dzieciom. Będą poruszone.

Głęboki ukłon w stronę wydawnictwa. Oprócz twardej oprawy, książka jest szyta i opatrzona w obwolutę.

Polecam gorąco.

Autor: rosin.r

Początkujący

 
 (0)
 (0)
Oceń wypowiedź:

Bardzo trafny utwór na czas jakim jest Boże Narodzenie. Na codzień zapominamy o wartościach jakimi powinniśmy kierować się w życiu. "Świąteczny Sweter" przypadnie do gustu i młodym czytelnikom jak i starszym, którzy zdążyli zatracić się w dniu codziennym....
Podarowałam jeden z egzemplarzy koleżance w prezencie świątecznym by mogła w ciężkich momentach zajrzeć do tego utworu.

polecam serdecznie
p.s niesamowita oprawa, druk ;)

Autor: @daaa

Mistrz

 
 (0)
 (0)
Oceń wypowiedź:

Powieść ta opowiada o tym jak człowiek po drodze się gubi oraz jak nie dostrzega tego co ma się pod samym nosem.
Dodatkowym atutem tej książki jest twarda oprawa.
Idealna na święta..

Autor: agata28