Twoja lokalizacja: Księgarnia internetowaKsiążki > Sześć grobów do Monachium

Sześć grobów do Monachium

Autor: Mario Puzo

-25%
Wydawca:Albatros
Typ okładki:okładka miękka
Liczba stron:256
Wymiary:12.5x19.5 cm
EAN:9788379859504
Data wydania:24-03-2017
Kategorie:kryminał i sensacja > thriller,
proza > proza obca
Opis skrócony:

Powieść autora niezapomnianego „Ojca chrzestnego”, książki należącej do kanonu gatunku i uznawanej za najlepszy literacki portret sycylijskiej mafii.

Ostatnie dni II wojny światowej. Młody amerykański żołnierz trafia w ręce nazistów. W monachijskim Pałacu Sprawiedliwości rozpoczyna się i kończy okrutne przesłuchanie. Skatowany, znajdujący się na granicy śmierci, kapitan Mike Rogan zdradza plany Aliantów. Jeszcze tylko kilka minut bezlitosnych drwin i naziści pozostawią mężczyznę na pewną śmierć. Claus von Osteen precyzyjnie wymierza Lugera i oddaje...

Pełny opis »
Pełny opis:
Powieść autora niezapomnianego „Ojca chrzestnego”, książki należącej do kanonu gatunku i uznawanej za najlepszy literacki portret sycylijskiej mafii.

Ostatnie dni II wojny światowej. Młody amerykański żołnierz trafia w ręce nazistów. W monachijskim Pałacu Sprawiedliwości rozpoczyna się i kończy okrutne przesłuchanie. Skatowany, znajdujący się na granicy śmierci, kapitan Mike Rogan zdradza plany Aliantów. Jeszcze tylko kilka minut bezlitosnych drwin i naziści pozostawią mężczyznę na pewną śmierć. Claus von Osteen precyzyjnie wymierza Lugera i oddaje ostatni strzał. Gniew i nienawiść pozwalają Michaelowi przeżyć. Mężczyzna poprzysięga krwawą zemstę i nie spocznie, póki nie zabije swoich dręczycieli. Mroczny, pełen okrucieństwa i niezwykle plastyczny thriller, który stawia ważkie pytanie: jak daleko można się posunąć, wymierzając sprawiedliwość?

Recenzje

Początkujący

 
 (0)
 (0)
Oceń wypowiedź:

Zdezydowanie uważam że jest to mistrzowskie dzieło. Szczegółowe opisy sytuacji zawarte w książce wywołują u mnie wrażenie, że jestem nie tylko obserwarem wydarzeń, ale w niektórych momentach głownym bohaterem.

Monika - Białystok

Autor: Monika - Białystok