Las Argoński 1918

  • -34%
  • Polecamy
 

Dostępność:

Wysyłamy w 24h

Wysyłamy w 24h – to znaczy, że taki produkt mamy w magazynie i wyślemy go w ciągu 24 godzin w dni robocze (1 dzień roboczy) od momentu złożenia zamówienia. Jeśli jednak zamówisz większą ilość takiego produktu, może się okazać, że nie mamy aż tylu egzemplarzy dostępnych 24h i będziesz musiał poczekać na niego dłużej niż 24h, o czym poinformujemy Cię w osobnym e-mailu.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
29,84 zł 44,90 zł Oszczędzasz 15,06 zł

Kolejna książka z poczytnej serii „Historyczne Bitwy” wydawnictwa Bellona. Zarazem to już 20. publikacja Jarosława Wojtczaka w tej serii - tę i inne można kupić na swiatksiazki.pl. Opisuje on działania na froncie zachodnim pod koniec pierwszej wojny światowej, w których wyróżniły się wojska amerykańskie. Między wrześniem a listopadem 1918 roku biły się one z Niemcami w Lesie Argońskim.


Nowa „Historyczna Bitwa” poświęcona krwawym walkom w północnowschodniej Francji jesienią 1918 roku. Główną rolę odegrali w nich Amerykanie


Latem 1918 roku alianci odparli nad Marną ostatnią ofensywę Niemców na Paryż. Przejęli inicjatywę na froncie i przeszli do kontrofensywy, spychając wykrwawione wojska niemieckie na wschód. Przyczyniły się do tego wojska amerykańskie dowodzone pod komendą gen. Johna Pershinga.
Pod koniec września amerykańska 1. Armia zaatakowała wzdłuż linii rzeka Moza – Argonny. Na 40-kilometrowym odcinku frontu, zwłaszcza wśród pasma gęsto porośniętych drzewami wzgórz zwanych Lasem Argońskim, rozgorzały krwawe walki. Była to druga w dziejach największa bitwa wojsk amerykańskich (po walkach w Normandii w 1944 roku) - łącznie uczestniczyło w niej aż 1 200 000 żołnierzy zza oceanu. Trwała aż do zawieszenia broni na całym froncie zachodnim 11 listopada 1918 roku.

Jarosław Wojtczak przedstawia pojawienie się sił amerykańskich w Europie w 1917 roku, które ostatecznie przechyliło szalę wojny na korzyść aliantów. Szczegółowo i barwnie opisuje boje w Lesie Argońskim. Wykreowały one licznych bohaterów. Najgłośniejszym echem odbiła się walka w okrążeniu amerykańskiego „Zagubionego Batalionu” z 77. Dywizji Piechoty, który przez pięć dni dzielnie odpierał niemieckie ataki, będąc przy tym pod ogniem własnej artylerii. Pomoc sprowadziła gołębica Cher Ami, która została ciężko ranna podczas lotu z meldunkiem nad okopami wroga. Z kolei porucznik Samuel Woodfill i kapral Alvin York wykazali się wybitnymi umiejętnościami strzeleckimi, zabijając w trakcie walki wielu Niemców i likwidując liczne gniazda karabinów maszynowych. Ten drugi zmusił do poddania się aż 132 wrogich żołnierzy! Obaj zostali odznaczeni Honorowym Medalem Kongresu. O tych i innych epizodach przeczytacie w książce „Las Argoński 1918”. Kupicie ją na swiatksiazki.pl.


Jarosław Wojtczak - autor-rekordzista Bellonowskiej serii „Historyczne Bitwy”. To już jego 20. „habek”!


Jarosław Wojtczak (ur. 1955) - jest dyplomatą, pisarzem i podróżnikiem. Pasjonuje się historią obu Ameryk i Wysp Brytyjskich i ją popularyzuje. Zajmuje się zwłaszcza dziejami i kulturą Indian północnoamerykańskich, należy do Polskiego Ruchu Przyjaciół Indian. Ma na koncie cenione i lubiane przez czytelników książki z Bellonowskiej serii „Historyczne Bitwy” - wiele z nich jest dostępnych w księgarni swiatksiazki.pl. Jest absolutnym rekordzistą pod względem liczby tytułów wydanych w tej serii - obecny to już 20. Ponadto opublikował w Bellonie dwie książki poświęcone podbojowi i zasiedleniu Ameryki Północnej przez białego człowieka: „Jak zdobyto Dziki Zachód” oraz „Indianie i blade twarze”, a także pracę o rewolucji w Meksyku „W pogoni za Pancho Villą. Ostatnia legenda Dzikiego Zachodu”.


Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Las Argoński 1918
Twoja ocena
Ocena ogólna

Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.