Lekcja polskiego i nie tylko...

 

Dostępność:

Wysyłamy w 24h

Wysyłamy w 24h – to znaczy, że taki produkt mamy w magazynie i wyślemy go w ciągu 24 godzin w dni robocze (1 dzień roboczy) od momentu złożenia zamówienia. Jeśli jednak zamówisz większą ilość takiego produktu, może się okazać, że nie mamy aż tylu egzemplarzy dostępnych 24h i będziesz musiał poczekać na niego dłużej niż 24h, o czym poinformujemy Cię w osobnym e-mailu.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
35,50 zł 43,00 zł Oszczędzasz 7,50 zł
Kanwę książki stanowią wywiady przeprowadzone w latach 80. ubiegłego stulecia z 31 współczesnymi pisarzami polskimi, reprezentującymi bez mała wszystkie pokolenia, różne rodzaje twórczości, odmienne doświadczenia, bardzo zróżnicowane systemy estetyczno-literackie, m.in. ze Zbigniewem Herbertem, Czesławem Miłoszem, ks. Janem Twardowskim, Stanisławem Lemem, Kazimierą Iłłakowiczówną, Tadeuszem Konwickim, Teodorem Parnickim, Leopoldem Buczkowskim, Stanisławem Dygatem, Wiesławem Myśliwskim, Markiem Nowakowskim.

Po latach pisarz powraca do swych rozmówców (tych, co dożyli czasów obecnych), którzy swoje dzisiejsze spojrzenie konfrontują z tym sprzed trzydziestu lat. Książka stanowi niezwykle interesującą opowieść o kondycji duchowej literatury polskiej na rubieży wieków i ustrojów, wprowadza także w klimat życia, otoczenia, krajobrazu mentalnego indagowanych pisarzy.

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Lekcja polskiego i nie tylko...
Twoja ocena
Ocena ogólna