Lider w stylu GROM

  • Polecamy
 

Dostępność:

Wysyłamy w 24h

Wysyłamy w 24h – to znaczy, że taki produkt mamy w magazynie i wyślemy go w ciągu 24 godzin w dni robocze (1 dzień roboczy) od momentu złożenia zamówienia. Jeśli jednak zamówisz większą ilość takiego produktu, może się okazać, że nie mamy aż tylu egzemplarzy dostępnych 24h i będziesz musiał poczekać na niego dłużej niż 24h, o czym poinformujemy Cię w osobnym e-mailu.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
40,24 zł Oszczędzasz 19,66 zł

Najniższa cena z 30 dni przed wprowadzeniem ceny aktualnej: 40,24 zł.

To książka inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, doświadczeniem zdobytym na polu walki oraz szkoleniami GROM-u i NAVY SEALs. Już dziś możesz ją zamówić w księgarni Świat Książki.


Jak wykorzystać sekrety i tajemnice planowania operacji bojowych sił specjalnych w biznesie?


Książka przedstawia czytelnikowi wartości i cechy Przywódcy i Lidera według najlepszych amerykańskich wzorców sił specjalnych. Prezentuje model planowania wykorzystywany do prowadzenia wspólnych operacji bojowych GROM i NAVY SEALS oraz możliwości wykorzystania tej metodologii z perspektywy żołnierzy SIŁ SPECJALNYCH w biznesie.

Autorzy to nie tylko byli żołnierze GROM-u, ale także osoby, które prowadzą już własne biznesy oparte na amerykańskim „bojowym” KNOW-HOW. Praktyczne działania popierają uzyskanym doświadczeniem i wykształceniem najlepszych wyższych amerykańskich uczelni wojskowych oraz szeregiem kursów i szkoleń.

Opisana metodologia planowania opiera się na bojowych przykładach i realnych działaniach Zespołu Zadaniowego GROM w czasie misji w Iraku w 2004 r. Materiały są bogato ilustrowane zdjęciami, planami, schematami i grafikami.

Z pozoru zawiły i pracochłonny, ale praktyczny i skuteczny model planowania, wykorzystywany przez elitarne jednostki specjalne na świecie, rozwiązuje większość dylematów bezpieczeństwa współczesnego świata i w normalnym trybie trwa nie dłużej niż 96 godzin. Może znaleźć zastosowanie wszędzie tam gdzie potrzeba skutecznie rozwiązać problem.

To książka dla tych, którzy chcą poznać nie tylko przebieg i finał wielu operacji specjalnych opisywanych dotychczas tylko z poziomu wykonawczego, ale przede wszystkim, to o czym się nie mówi albo mówi niewiele, czyli żmudniejszą część operacji specjalnej – planowanie.

Książkę tę powinni także przeczytać wszyscy żołnierze, zainteresowani procesem planowania i doskonaleniem swojej wiedzy, które to nigdy nie powinno opuszczać żołnierza. Wreszcie wszyscy, którzy zamierzają zacząć przygodę z biznesem lub już prowadzą firmy albo kierują zarządami, być może zawarte w książce pomysły spowodują osiągnięcie większego sukcesu i lepszych wyników i zainspirują do zmiany mentalnej w zarządzaniu firmą.


Autorzy – biografia


NAVAL – jako operator w zespole bojowym w JW GROM spędził czternaście lat. Wiele lat spędził na misjach zagranicznych w Zatoce Perskiej, Iraku i Afganistanie.
Prowadzi firmę NAVAL Polska, w której przekłada na grunt cywilny swoje doświadczenie związane z bezpieczeństwem osób cywilnych, instytucji oraz strategicznych miejsc w kraju i na świecie.
Poza działalnością z zakresu bezpieczeństwa, jest biegaczem ultra, mówcą motywacyjnym, mentorem – człowiekiem, który stara się zaszczepiać w ludziach pozytywne patrzenie na życie oraz otaczający świat.
Prowadził program survivalowy „Ekspedycja – odkrywcy drugiej natury” oraz autorski program “Strzelnica Navala” w POLSAT Sport. Jest również wykładowcą na Uczelni Techniczno-Handlowej w Warszawie.

Jest autorem książek: Przetrwać Belize; Ostatnich gryzą psy; Zatoka Camp Pozzi; Chłopaki z Marsa ; Afganistan na kołach oraz poradników: Ekstremalnie. Poradnik treningowy; Ekstremalna Strzelnica Navala ; Świat na celowniku.


Marian Ślimak „MANIEK” - absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych 1995, na kierunku rozpoznanie wojskowe. W jednostce GROM od 1998- 2011. Absolwent studiów magisterskich i podyplomowych na Akademii Obrony Narodowej, Uniwersytecie Warszawskich oraz Szkole Głównej Handlowej. Absolvent podyplomowych studiów w CGSC- Command and General Staff College Fort Leavenworth Kansas.
Uczestnik elitarnych kursów antyterrorystycznych oraz z zakresu operacji specjalnych organizowanych przez FBI, US SOF. Ukończony kurs prowadzenia operacji w dżungli- zorganizowany przez British Army Trening Support Unit Belize ( BATSUB). Uczestnik operacji antyterrorystycznej w Iraku ( 2003 i 2004 razem 17 miesięcy ) w ramach jednostki o kryptonimie „Thunder” realizującej operacje specjalne w strukturach NAVY SEALs - zaliczonych 40 DA ( Akcji Bezpośrednich).
Od 2011 pracujący jako ekspert i doradca bezpieczeństwa dla spółek kapitałowych. Pełnił między innymi funkcje dyrektora Departamentu Bezpieczeństwa i Spraw Obronnych w PKP S.A. w latach 2012-2016 oraz Szefa Bezpieczeństwa PL 2012 + ( Spółka operator stadionu PGE Narodowy) w latach 2016 – 2020. Od 2020 członek zarządu spółki doradczej B&SGK sp. z o.o. zajmującej się doradztwem z obszaru bezpieczeństwa oraz szkoleniami.


Ryszard Wasilewski – były żołnierz jednostki wojskowej GROM. Służbę wojskową rozpoczynał w 16 batalionie powietrzno-desantowym w Krakowie. Uczestnik operacji wojskowych w Bośni i Hercegowinie, Syrii, Iraku i Afganistanie. W 2003 r. przedstawiciel Polskiego Zespołu Łącznikowego przy Dowództwie Centralnym (US CENTCOM) w USA podczas operacji Iraqi Freedom. Uczestnik wielu ćwiczeń i kursów międzynarodowych m.in. kursów planowania operacji specjalnych NATO i USA. Dowodził pododdziałem na pierwszych ćwiczeniach Wojska Polskiego na terenie USA – „Cooperative Nugget 95” w Louizjanie. W 1995 r. odbył kilkumiesięczną praktykę w holendrskim Korps Marines. W 2009 r. ukończył Centrum Marshalla w Garmish Partenkirchen – program z zakresu bezpieczeństwa międzynarodowego, a w 2010 r. National Defense Uniwersity w Waszyngtonie program o specjalności przeciwterrorystycznej. W latach 2011–2012 pełnił służbę w Dowództwie Wojsk Specjalnych. Służbę zakończył w stopniu płk.
Obecnie pracuje w spółce skarbu państwa i zajmuje się problematyką obronności i ochrony informacji niejawnych. Prywatnie pasjonat pszczelarstwa.


Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Lider w stylu GROM
Twoja ocena
Ocena ogólna

Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.