Liderzy. Lewica w III RP

 

Dostępność:

Wysyłamy w 24h

Wysyłamy w 24h – to znaczy, że taki produkt mamy w magazynie i wyślemy go w ciągu 24 godzin w dni robocze (1 dzień roboczy) od momentu złożenia zamówienia. Jeśli jednak zamówisz większą ilość takiego produktu, może się okazać, że nie mamy aż tylu egzemplarzy dostępnych 24h i będziesz musiał poczekać na niego dłużej niż 24h, o czym poinformujemy Cię w osobnym e-mailu.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
29,00 zł 34,90 zł Oszczędzasz 5,90 zł
Napisać kilka słów wstępu do wywiadów z czołowymi politykami, z liderami Socjaldemokracji Rzeczypospolitej Polskiej i Sojuszu Lewicy Demokratycznej nie jest łatwym zadaniem. Rozmowy z ludźmi polityki weszły na stałe do krajobrazu polskiej debaty. Towarzyszą momentom przełomowym, politycznej codzienności i różnego rodzaju rocznicowym okazjom. Nie może więc dziwić, iż obchody 20-lecia polskiej transformacji obfitowały w okolicznościowe spotkania i wydawnictwa. Nie zawsze można w nich było znaleźć pełne spectrum wypowiedzi. Niekiedy brakowało opinii ludzi, którzy bez najmniejszej wątpliwości mieli ogromny wpływ na przebieg transformacji i jej kształt.[...]

Bez wątpienia jest to lektura obowiązkowa dla tych, którzy kontynuują polityczne funkcjonowanie SLD. Jeśli przeczytają tę książkę bez uprzedzeń, to znajdą tu nie tylko ostrzeżenia, ale też inspiracje. Mają okazję uczyć się na błędach cudzych, a nie swoich. Nie muszą stawać po żadnej ze stron widocznych w tych wywiadach podziałów. Nawet lepiej, żeby nie stawali. Wystarczy, aby z perspektywy przedstawionych ocen i opinii spojrzeli na samych siebie i swoją polityczną aktywność.

Czytając te wywiady, ma się wrażenie, iż ich bohaterowie nie tyle rozmawiają z przepytującymi ich dziennikarzami, co dyskutują ze sobą. Różnie oceniają te same wydarzenia, odmiennie rozkładają akcenty, gdzie indziej widzą źródła sukcesów i przyczyny porażek. Kto ich choć trochę zna, wie, w którym miejscu do kogo mówią.

Fragment wstępu Lecha Nikolskiego

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Liderzy. Lewica w III RP
Twoja ocena
Ocena ogólna