Opinie o Nas

Live At Carnegie Hall 1 (2Vinyl)

  • -12%

Dostępność:

70,00 zł 79,99 zł Oszczędzasz 9,99 zł
Carnegie Hall to na pewno jedna z najsłynniejszych, magicznych, charyzmatycznych i nobilitujących sal koncertowych świata. Pisanie o tym, kto tam grał zajęło by zbyt wiele miejsca. Polacy pamiętają o Wielkim Paderewskim i o … No właśnie. Tutaj już mamy pewne trudności.

Wiele lat minęło i na tej niezwykłej scenie pojawili się przedstawiciele nieco lżejszej muzy. Z Lublina, z Polski – "Budka Suflera".

"Live" to typowa płyta koncertowa. Żarty na bok, gramy na żywo, tylko raz bo powtórzyć nie można, maksymalna koncentracja, każdy połyka tremę i ciśnienie tak jak potrafi… jedziemy. Tak to mniej więcej jest.

Okoliczności koncertu, powrót Krzysztofa z lotniska w Warszawie do szpitala w Lublinie, wylot reszty zespołu, odwołanie koncertu w pierwszym terminie, wynegocjowanie drugiego terminu to fakty już powszechnie znane chociażby z doskonałego filmu Maćka Dejczera. Ostatecznie Budka zagrała w Carnegie 18.11.1999 roku.

Koncert zapowiedział ze sceny Piotr Metz. Zagrali i zaśpiewali: Cugowski, Lipko, Jurecki, Raduli, Zeliszewski. Gościnnie: Andrzejczak i Czystaw. Zespołowi towarzyszyły wokalnie: Chludek, Brachun, Pysiak.

Repertuar stanowiły utwory tworzące historię tej niezwykłej grupy. Spróbujmy poczuć klimat tego niezwykłego wydarzenia…

Więcej informacji
Data wydania 18 maj 2018
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Live At Carnegie Hall 1 (2Vinyl)
1. Młode Lwy
2. Geniusz Blues
3. Rock N'Roll Na Dobry Początek
4. Czas Ołowiu
5. Jeden Raz
1. Głodny
2. Takie Tango
3. Memu Miastu Na Do Widzenia
4. Cisza Jak Ta
5. Jest Taki Samotny Dom