Opinie o Nas
  • -17%

Live At Carnegie Hall Vol. 2 (2 Vinyl)

Dostępność:

82,50 zł 99,99 zł Oszczędzasz 17,49 zł
Winylowe wznowienie drugiej części doskonałego koncertowego albumu Budki Suflera.

Carnegie Hall to na pewno jedna z najsłynniejszych, magicznych, charyzmatycznych i nobilitujących sal koncertowych świata. Pisanie o tym, kto tam grał zajęło by zbyt wiele miejsca. Polacy pamiętają o Wielkim Paderewskim i o … No właśnie. Tutaj już mamy pewne trudności.

Wiele lat minęło i na tej niezwykłej scenie pojawili się przedstawiciele nieco lżejszej muzy. Z Lublina, z Polski – "Budka Suflera".

"Live" to typowa płyta koncertowa. Żarty na bok, gramy na żywo, tylko raz bo powtórzyć nie można, maksymalna koncentracja, każdy połyka tremę i ciśnienie tak jak potrafi… jedziemy. Tak to mniej więcej jest.

Okoliczności koncertu, powrót Krzysztofa z lotniska w Warszawie do szpitala w Lublinie, wylot reszty zespołu, odwołanie koncertu w pierwszym terminie, wynegocjowanie drugiego terminu to fakty już powszechnie znane chociażby z doskonałego filmu Maćka Dejczera. Ostatecznie Budka zagrała w Carnegie 18.11.1999 roku.

Koncert zapowiedział ze sceny Piotr Metz. Zagrali i zaśpiewali: Cugowski, Lipko, Jurecki, Raduli, Zeliszewski. Gościnnie: Andrzejczak i Czystaw. Zespołowi towarzyszyły wokalnie: Chludek, Brachun, Pysiak.

Repertuar stanowiły utwory tworzące historię tej niezwykłej grupy. Spróbujmy poczuć klimat tego niezwykłego wydarzenia.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Live At Carnegie Hall Vol. 2 (2 Vinyl)
1. Cały mój zgiełk
2. To nie tak miało być
3. Za ostatni grosz
4. Nie wierz nigdy kobiecie
5. Jolka Jolka pamiętasz
1. Gdzie jest ta krew
2. Strefa półcienia
3. Martwe morze
4. Piąty bieg
5. Cień wielkiej góry