Miecze Europy

  • -32%
 

Dostępność:

Wysyłamy w 24h

Wysyłamy w 24h – to znaczy, że taki produkt mamy w magazynie i wyślemy go w ciągu 24 godzin w dni robocze (1 dzień roboczy) od momentu złożenia zamówienia. Jeśli jednak zamówisz większą ilość takiego produktu, może się okazać, że nie mamy aż tylu egzemplarzy dostępnych 24h i będziesz musiał poczekać na niego dłużej niż 24h, o czym poinformujemy Cię w osobnym e-mailu.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
40,54 zł 59,90 zł Oszczędzasz 19,36 zł

Jak powstał pierwszy miecz?

Co to jest damascen, dziwer i bułat?

Czy mieczom nadawano imiona?

Czym władali Rzymianie a czym rąbali Barbarzyńcy?

Jak pasowano rycerzy?

Co szczególnego było w mieczu Rolanda i jak wyglądał prawdziwy Ekskalibur?

Czym jest miecz pierścieniowy?

Czy wikingowie kuli swe miecze?

Dlaczego Spartanie walczyli blisko przeciwnika?


Drugie, zmienione wydanie książki „Miecze Europy”, w której autor śledzi historię i symbolikę miecza na przestrzeni trzech i pół tysiąca lat, od jego powstania w epoce brązu do wieku XVII, kiedy przekształcił się w inne rodzaje broni. Ukazuje przepływ technologii i idei przez epoki i regiony, to jak w mieczu ogniskuje się przebogata historia i kultura Europy. Przedstawia znaczenie symboliczne i rytuały, przybliża sylwetki najsławniejszych w dziejach mieczy. Śledzi ewolucję technologii wykonania, kształtu, rozmiaru i sposobów użycia. Autor wykorzystując światową literaturę przedmiotu, nie stroni od polskiego punktu widzenia. Wszystko to w nowoczesnej i estetycznej formie, z wykorzystaniem pięknych zdjęć, dziesiątek oryginalnych grafik i diagramów, układających się w zwięzłą opowieść.


IGOR D. GÓREWICZ – odtwórca historyczny i kolekcjoner, konsultant filmowy, wydawca, producent, twórca wystaw edukacyjnych. Autor wielu artykułów z zakresu historii i archeologii Słowian, historii wojskowości, rekonstrukcji historycznej, mitologii oraz kilkunastu książek, m.in.: „O broni Słowian. Na wojnie i w kulturze”, „O wojownikach Słowian. Drużyny i bitwy na lądzie i morzu”, “Borek i Bogowie Słowian”, „Borek i legendarne początki Polski”, “Mieczem pisane”, “Poznaj Słowian”, seria „Zdobnictwo wczesnego średniowiecza”.
https://www.igorgorewicz.pl/

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Miecze Europy
Twoja ocena
Ocena ogólna

Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.