Opinie o Nas

Miłościwie nam panujący. Królewskie rody Europy

Dostępność:

19,99 zł 49,90 zł Oszczędzasz 29,91 zł


Tajemnice dworów królewskich

Współautor  książki Jak zostać królem ( na podstawie której nakręcono słynny film z Colinem Firthem ) ukazuje dramaty, skandale i konflikty ukryte za ceremoniałem i wielkością dworów europejskich. Przypomina m.in. postaci Wallis Simpson - żony Edwarda VIII, Grace Kelly - małżonki księcia Rainiera III z Monako czy też Lady Di, zwanej "królową ludzkich serc".

Obchodzony w 2012 roku diamentowy jubileusz Elżbiety II wzbudził zainteresowanie nie tylko samą królową i jej sześćdziesiąt lat trwającym panowaniem, ale i instytucją, na czele której stoi. O innych europejskich dworach królewskich - skandynawskich, belgijskim, holenderskim czy hiszpańskim -wiemy mniej. Wszystkie muszą stawić czoło problemom wynikającym z jej roli politycznej, sposobu finansowania, relacji z mediami, aby zapewnić sobie trwałą pozycję w XXI wieku.

Jak dowodzą najświeższe wydarzenia - ślub szwedzkiej księżniczki Wiktorii w czerwcu 2010 roku, brytyjskiego księcia Williama w kwietniu niespełna rok później, jubileusze królowej Elżbiety i duńskiej Małgorzaty w 2012 roku oraz narodziny dziecka Williama i Kate - europejskie rody królewskie wciąż odgrywają w życiu swych państw ważną rolę i cieszą się ogromną sympatią poddanych.


Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Miłościwie nam panujący. Królewskie rody Europy