Opinie o Nas
  • -33%

Dostępność:

22,00 zł 32,90 zł Oszczędzasz 10,90 zł
TRAGEDIA, KTÓRA WCIĄŻ TRWA I OBCIĄŻA SUMIENIE ŚWIATA.

KRZYK SPRZECIWU WOBEC WOJNY W SYRII.„Modlitwa do morza”, krótka, pięknie zilustrowana przed Dana Williamsa książka Khaleda Hosseiniego, autora bestsellerowego Chłopca z latawcem, jest poruszającą odpowiedzią pisarza i Ambasadora Dobrej Woli UNHCR na brutalne realia wojny w Syrii i dramat uchodźców. Opowieść zainspirowała dramatyczna historia Aylana Kurdiego, który utonął w wodach Morza Śródziemnego podczas próby ucieczki z kraju ogarniętego wojną. Opowieść jest hołdem złożonym chłopcu w trzecią rocznicę jego tragicznej śmierci.
To monolog ojca opowiadającego w liście do syna o dwóch światach – pięknym, który przepadł, i okrutnym, który przyniosła wojna. Ojciec, snując swoją opowieść, w uderzający sposób zestawia ze sobą dwa światy. Dawny, idylliczny obraz rodzinnego miasta Hims w Syrii jest już tylko śladem w pamięci. Bezpieczny dom znalazł się w strefie działań wojennych. Walki obróciły miasto w zgliszcza. Zostały ruiny, ogień, zniszczenie. I wspomnienia.


Tekst „Modlitwy do morza” został po raz pierwszy odczytany przez jej autora, Khaleda Hosseiniego, podczas prywatnej imprezy charytatywnej UNHCR w Nowym Jorku.


Hosseini zdecydował się przekazać honorarium ze sprzedaży książki na rzecz swojej fundacji oraz UNHCR, Agencji ONZ ds. uchodźców.Modlitwa do morza to hołd złożony milionom rodzin, które zostały rozerwane i zmuszone przez wojnę i prześladowania do opuszczenia swoich domów. - Khaled Hosseini


POMÓŻMY I MY!

Kupując książkę, wspierasz edukację dzieci uchodźców w polskiej szkole w Berezówce.


Całkowity zysk ze sprzedaży książki polski wydawca – WYDAWNICTWO ALBATROS i dystrybutor – FIRMA KSIĘGARSKA OLESIEJUK przekażą Stowarzyszeniu „Za Rzeką Krzną”, prowadzącemu szkołę podstawową w Berezówce.W szkole uczą się dzieci polskie oraz dzieci, które przebywające w ośrodkach dla osób ubiegających się o status uchodźcy. W roku szkolnym 2018/2019 podejmie naukę 35 cudzoziemców i 26 polskich dzieci*. Od roku 2009 w szkole w klasach I-VI i oddziale przedszkolnym uczyło się 300 cudzoziemców.

Projekt realizowany jest we współpracy z Agencją ONZ ds. Uchodźców (UNHCR).

*dane z dnia 16.08.2018 r..

Więcej informacji o projekcie na stronie wydawnictwa www.wydawnictwoalbatros.com

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Modlitwa do morza