Opinie o Nas

Moniuszko - Pragnienia i rozterki

  • -7%
  • nowość

Dostępność:

39,50 zł 42,50 zł Oszczędzasz 3,00 zł
To grupa utalentowanych muzyków, którzy poznali się na Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Zespół został założony z inicjatywy wokalistki Patrycji Michalskiej i pianisty Adama Jarzmika na początku 2019 roku.

Zespół wydał debiutancką płytę, na której znalazły się pieśni Stanisława Moniuszki. Album pt. Moniuszko - pragnienia i rozterki został wydany nakładem wytwórni MAF. Koncert premierowy płyty odbył się podczas festiwalu Memorial to Miles Kielce Targi Jazz Festiwal 25 września 2019 r. Michalska Jarzmik Quintet to laureaci Grand Prix XVII Krokus Jazz Festiwal. Dorobek kompozytorski wielkiego twórcy narodowego imponuje różnorodnością, bogactwem melodycznym i głębokim zakorzenieniem w narodowej tradycji muzycznej. Stał się on inspiracją dla zespołu Michalska & Jarzmik Quintet, którzy czerpiąc natchnienie z bogatej skarbnicy pieśni i listów kompozytora stworzył niepowtarzalny album złożony z jazzowych aranżacji utworów Stanisława Moniuszki. „Moniuszko - pragnienia i rozterki” to jedyny w swoim rodzaju album na którym znalazły się znane fragmenty Śpiewników Domowych takie jak “Prząśniczka”, “To i Hola”, “Dumka” i inne. Dzięki zabiegom aranżacyjnym autorstwa Adama Jarzmika, moniuszkowskie pieśni zostały zanurzone w jazzowej stylistyce, przez co twórczość Stanisława Moniuszki jawi się w zupełnie nowym wymiarze. Niezwykła barwa głosu wokalistki Patrycji Michalskiej dopełnia całość pozwalając wprowadzić odbiorcę w świat uczuć, pragnień i rozterek kompozytora. Michalska Jarzmik Quintet jest owocem pasji, łączącym muzyczną wrażliwość i wielką wyobraźnię.

Skład zespołu tworzą: Patrycja Michalska - wokal Jakub Łępa - saksofon Adam Jarzmik - fortepian Mateusz Szewczyk - kontrabas Stefan Raczkowski - perkusja

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Moniuszko - Pragnienia i rozterki
Twoja ocena
Ocena ogólna