Opinie o Nas

Monte Cassino. Piekło dziesięciu armii

  • -33%

Dostępność:

39,98 zł 59,90 zł Oszczędzasz 19,92 zł
Niezwykły pomnik polskiego heroizmu.

Jedna z najważniejszych i najbardziej zaciętych bitew II wojny światowej. Starcie, które przesądziło o losie Włoch i przypieczętowało upadek Trzeciej Rzeszy. Mordercza walka pośród postrzępionego łańcucha gór, która urosła do rangi jednej z największych legend XX wieku.


Olbrzymie poświęcenie żołnierzy dziesięciu armii. Tygodnie nierozstrzygniętego boju. Finalny szturm Polaków, którzy mimo olbrzymiej przewagi wroga zdołali odbić Monte Cassino z rąk hitlerowców. Czy ktokolwiek wierzył, że odniosą sukces? Czy alianci posłali ich do boju tylko dlatego, że życie polskich żołnierzy obchodziło ich mniej niż brytyjskich? I czy ofiara krwi musiała być aż tak wielka?


Porywająca lektura, nowoczesna perspektywa wybitnego brytyjskiego historyka i nieznane fakty rzucające zupełnie nowe światło na słynną batalię.


Na taką historię bitwy o Monte Cassino świat czekał siedemdziesiąt lat.

Peter Caddick-Adams – brytyjski pisarz, były oficer oraz specjalista w zakresie wojskowości, zarówno współczesnej, jak i historycznej. Wykłada na Akademii Obrony Narodowej Zjednoczonego Królestwa. Jest też przewodnikiem po polach bitew oraz popularnym publicystą historycznym.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Więcej informacji
Data wydania 22 maj 2019
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Monte Cassino. Piekło dziesięciu armii