Opinie o Nas
  • -34%
  • nowość

Monte Cassino. Piekło dziesięciu armii

Dostępność:

39,27 zł 59,90 zł Oszczędzasz 20,63 zł
Niezwykły pomnik polskiego heroizmu.

Jedna z najważniejszych i najbardziej zaciętych bitew II wojny światowej. Starcie, które przesądziło o losie Włoch i przypieczętowało upadek Trzeciej Rzeszy. Mordercza walka pośród postrzępionego łańcucha gór, która urosła do rangi jednej z największych legend XX wieku.


Olbrzymie poświęcenie żołnierzy dziesięciu armii. Tygodnie nierozstrzygniętego boju. Finalny szturm Polaków, którzy mimo olbrzymiej przewagi wroga zdołali odbić Monte Cassino z rąk hitlerowców. Czy ktokolwiek wierzył, że odniosą sukces? Czy alianci posłali ich do boju tylko dlatego, że życie polskich żołnierzy obchodziło ich mniej niż brytyjskich? I czy ofiara krwi musiała być aż tak wielka?


Porywająca lektura, nowoczesna perspektywa wybitnego brytyjskiego historyka i nieznane fakty rzucające zupełnie nowe światło na słynną batalię.


Na taką historię bitwy o Monte Cassino świat czekał siedemdziesiąt lat.

Peter Caddick-Adams – brytyjski pisarz, były oficer oraz specjalista w zakresie wojskowości, zarówno współczesnej, jak i historycznej. Wykłada na Akademii Obrony Narodowej Zjednoczonego Królestwa. Jest też przewodnikiem po polach bitew oraz popularnym publicystą historycznym.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Monte Cassino. Piekło dziesięciu armii