More D4Ta

  • -17%
 

Dostępność:

Wysyłamy w 3 dni

Wysyłamy w 3 dni – to znaczy, że takiego towaru nie mamy na półce w magazynie i musimy go sprowadzić od naszych stałych dostawców. Czas deklarowany przez większość wydawców to 3 dni robocze. Może się zdarzyć, że produkt zostanie doręczony nam wcześniej i wtedy niezwłocznie nastąpi wysyłka Twojego zamówienia.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
66,29 zł 79,99 zł Oszczędzasz 13,70 zł
Po sukcesach na listach przebojów na całym świecie i wyprzedanym koncercie w Berlinie dla 17.000 osób, w 2017 roku, Moderat udali się na dłuższy urlop, jednak wreszcie wracają! Nowy album nosi tytuł MORE D4TA, zawiera dziesięć nowych utworów i ukaże się 13 maja 2022 roku.

Dla wielu zespołów, "hiatus" jest zazwyczaj tylko grzecznym sposobem ogłoszenia rozstania, ale czasami rzeczywiście oznacza konieczną przerwę. W 2017 roku, kiedy Moderat poinformowali, że po ostatnim koncercie w rodzinnym Berlinie robią sobie dłuższy urlop, wielu założyło, że grupa kończy działalność. Zdawało się, że berlińczycy osiągnęli wszystko, co sobie zamierzyli: zamknęli znakomitą trylogię albumów, wielokrotnie przebili się na popowe listy przebojów i występowali na całym świecie (włączając w to MainStage na największych festiwalach świata, takich jak Coachella, Roskilde, Rock Werchter, Glastonbury, Primavera, Sónar i wiele innych).

Muzycy Moderat jednak zawsze wiedzieli, że znów połączą siły. Ich czwarty album MORE D4TA ukazuje się ponad sześć lat po swoim poprzedniku („III” z 2016 roku). Choć przerwa w działalności tria była jak najbardziej realna - wyczerpani po latach koncertowania Apparat (a.k.a. Sascha Ring) i Modeselektor (a.k.a. Gernot Bronsert i Sebastian Szary) spędzili dwa lata z dala od siebie, skupiając się na własnych projektach – to, gdy zdecydowali się wznowić współpracę, muzyka (w końcu) zaczęła płynąć na nowo.

To nie był łatwy proces. Nigdy nie był łatwy: w końcu Moderat swoją debiutancką EPkę zatytułowali wymownie "Auf Kosten Der Gesundheit" (w tłumaczeniu: "Kosztem zdrowia"), a potem potrzebowali siedmiu lat, aby złożyć następne wydawnictwo.. W tamtych czasach członkowie grupy głównie remiksowali siebie nawzajem, ale z czasem stopniowo przekształcili się w prawdziwy zespół, całkowicie odmienny od ich innych projektów. W grupie, w której wszyscy trzej członkowie są artystami, producentami i inżynierami miksu, osiągnięcie tego rodzaju twórczej równowagi jest trudniejsze niż mogłoby się wydawać.

Stworzony w dużej mierze w czasie, kiedy trasy koncertowe (i większość podróży) były zabronione, MORE D4TA jest albumem, który dokumentuje okres zmagania się uczuciem izolacji i przeładowania informacjami. Wiele z nowych tekstów ma swoje korzenie w częstych wycieczkach Saschy do berlińskiego muzeum Gemäldegalerie (często z małą córeczką), gdzie szukał schronienia w wielkich obrazach przeszłości, martwiąc się jednocześnie o przyszłość.

MORE D4TA jest zakorzeniony w tym samym duchu współpracy, co wcześniejsze nagrania, ale na długo przed powstaniem któregokolwiek z utworów, Moderat poświecili sporo czasy, by znów ze sobą pobyć i poznać się ponownie - także od strony muzycznej. Ring, Bronsert i Szary oddali się długim eksperymentom, pozwalali sobie na dźwiękowe dziwactwa, powoli rozwijając swoje pomysły i odzyskując radość ze wspólnego tworzenia. MORE D4TA to jednak esencjonalny album Moderat, bo niezależnie od eksperymentalnych ciągot, trio zawsze wraca do swojego własnego, unikalnego świata dźwięków, miejsca, gdzie emocjonalny pop i migotliwe elektroniczne pejzaże doskonale się uzupełniają. To, co tworzą, nie jest koniecznie muzyką taneczną, ale ich dźwięki świecą najjaśniej w ciemnościach nocy, a bogate melodie grupy i eteryczny wokal Ringa emitują ciepły, niemal bioluminescencyjny blask.

Choć tytuł płyty to anagram od "Moderat 4", nie chodzi tu tylko o bezczelną grę słów. W czasach, kiedy wszyscy są nieustannie bombardowani treściami, a uczestnictwo w kulturze wymaga aktywności na cyfrowych platformach bardziej zainteresowanych zbieraniem danych niż celebrowaniem sztuki, łatwo poczuć się przytłoczonym i rozczarowanym. MORE D4TA dostrzega tę rzeczywistość, ale też nie daje się jej stłamsić. Nowy album Moderat to w końcu tylko kolejny dodatek do stosu treści (od tego nie da się uciec), ale trio wciąż pragnie tworzyć i łączyć. Niemcy nie są zespołem konceptualnym i nigdy nim nie byli: po ponad dwóch dekadach wspólnego muzykowania, Sascha Ring (Apparat), Gernot Bronsert i Sebastian Szary (Modeselektor) stworzyli jednak oryginalne, autorskie brzmienie i estetykę, a "MORE D4TA" pokazuje grupę, w pełni kreatywnych sił.

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: More D4Ta
Twoja ocena
Ocena ogólna

Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.

1. Fast Land
2. Easy Prey
3. Drum Glow
4. Neon Rats
5. Soft Edit
6. Numb Bell
7. Undo Redo
8. Doom Hype
9. More Love
10. Copy Copy