More D4Ta (Vinyl)

  • -13%
 

Dostępność:

Produkt niedostępny

Produkt niedostępny – produkt nie jest obecnie osiągalny u żadnego z naszych dostawców. Zawsze możliwy jest dodruk, wznowienie lub reedycja tytułu, o ile wydawca podejmie taką decyzję. Dzięki bieżącej aktualizacji naszej oferty planowana data ponownej sprzedaży takiego tytułu znajdzie się przy jego opisie.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
131,00 zł 149,99 zł Oszczędzasz 18,99 zł
Po sukcesach na listach przebojów na całym świecie i wyprzedanym koncercie w Berlinie dla 17.000 osób, w 2017 roku, Moderat udali się na dłuższy urlop, jednak wreszcie wracają! Nowy album nosi tytuł MORE D4TA, zawiera dziesięć nowych utworów i ukaże się 13 maja 2022 roku.

Dla wielu zespołów, "hiatus" jest zazwyczaj tylko grzecznym sposobem ogłoszenia rozstania, ale czasami rzeczywiście oznacza konieczną przerwę. W 2017 roku, kiedy Moderat poinformowali, że po ostatnim koncercie w rodzinnym Berlinie robią sobie dłuższy urlop, wielu założyło, że grupa kończy działalność. Zdawało się, że berlińczycy osiągnęli wszystko, co sobie zamierzyli: zamknęli znakomitą trylogię albumów, wielokrotnie przebili się na popowe listy przebojów i występowali na całym świecie (włączając w to MainStage na największych festiwalach świata, takich jak Coachella, Roskilde, Rock Werchter, Glastonbury, Primavera, Sónar i wiele innych).

Muzycy Moderat jednak zawsze wiedzieli, że znów połączą siły. Ich czwarty album MORE D4TA ukazuje się ponad sześć lat po swoim poprzedniku („III” z 2016 roku). Choć przerwa w działalności tria była jak najbardziej realna - wyczerpani po latach koncertowania Apparat (a.k.a. Sascha Ring) i Modeselektor (a.k.a. Gernot Bronsert i Sebastian Szary) spędzili dwa lata z dala od siebie, skupiając się na własnych projektach – to, gdy zdecydowali się wznowić współpracę, muzyka (w końcu) zaczęła płynąć na nowo.

To nie był łatwy proces. Nigdy nie był łatwy: w końcu Moderat swoją debiutancką EPkę zatytułowali wymownie "Auf Kosten Der Gesundheit" (w tłumaczeniu: "Kosztem zdrowia"), a potem potrzebowali siedmiu lat, aby złożyć następne wydawnictwo.. W tamtych czasach członkowie grupy głównie remiksowali siebie nawzajem, ale z czasem stopniowo przekształcili się w prawdziwy zespół, całkowicie odmienny od ich innych projektów. W grupie, w której wszyscy trzej członkowie są artystami, producentami i inżynierami miksu, osiągnięcie tego rodzaju twórczej równowagi jest trudniejsze niż mogłoby się wydawać.

Stworzony w dużej mierze w czasie, kiedy trasy koncertowe (i większość podróży) były zabronione, MORE D4TA jest albumem, który dokumentuje okres zmagania się uczuciem izolacji i przeładowania informacjami. Wiele z nowych tekstów ma swoje korzenie w częstych wycieczkach Saschy do berlińskiego muzeum Gemäldegalerie (często z małą córeczką), gdzie szukał schronienia w wielkich obrazach przeszłości, martwiąc się jednocześnie o przyszłość.

MORE D4TA jest zakorzeniony w tym samym duchu współpracy, co wcześniejsze nagrania, ale na długo przed powstaniem któregokolwiek z utworów, Moderat poświecili sporo czasy, by znów ze sobą pobyć i poznać się ponownie - także od strony muzycznej. Ring, Bronsert i Szary oddali się długim eksperymentom, pozwalali sobie na dźwiękowe dziwactwa, powoli rozwijając swoje pomysły i odzyskując radość ze wspólnego tworzenia. MORE D4TA to jednak esencjonalny album Moderat, bo niezależnie od eksperymentalnych ciągot, trio zawsze wraca do swojego własnego, unikalnego świata dźwięków, miejsca, gdzie emocjonalny pop i migotliwe elektroniczne pejzaże doskonale się uzupełniają. To, co tworzą, nie jest koniecznie muzyką taneczną, ale ich dźwięki świecą najjaśniej w ciemnościach nocy, a bogate melodie grupy i eteryczny wokal Ringa emitują ciepły, niemal bioluminescencyjny blask.

Choć tytuł płyty to anagram od "Moderat 4", nie chodzi tu tylko o bezczelną grę słów. W czasach, kiedy wszyscy są nieustannie bombardowani treściami, a uczestnictwo w kulturze wymaga aktywności na cyfrowych platformach bardziej zainteresowanych zbieraniem danych niż celebrowaniem sztuki, łatwo poczuć się przytłoczonym i rozczarowanym. MORE D4TA dostrzega tę rzeczywistość, ale też nie daje się jej stłamsić. Nowy album Moderat to w końcu tylko kolejny dodatek do stosu treści (od tego nie da się uciec), ale trio wciąż pragnie tworzyć i łączyć. Niemcy nie są zespołem konceptualnym i nigdy nim nie byli: po ponad dwóch dekadach wspólnego muzykowania, Sascha Ring (Apparat), Gernot Bronsert i Sebastian Szary (Modeselektor) stworzyli jednak oryginalne, autorskie brzmienie i estetykę, a "MORE D4TA" pokazuje grupę, w pełni kreatywnych sił.

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: More D4Ta (Vinyl)
Twoja ocena
Ocena ogólna

Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.