Music For Heart And Breath

  • -22%
 

Dostępność:

Wysyłamy w 3 dni

Wysyłamy w 3 dni – to znaczy, że takiego towaru nie mamy na półce w magazynie i musimy go sprowadzić od naszych stałych dostawców. Czas deklarowany przez większość wydawców to 3 dni robocze. Może się zdarzyć, że produkt zostanie doręczony nam wcześniej i wtedy niezwłocznie nastąpi wysyłka Twojego zamówienia.

Zamówienia:0 - 69,99 PLN>69,99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)4.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)4.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)4.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
18,00 zł 22,99 zł Oszczędzasz 4,99 zł
1. Quartet For Heart And Breath
2. Heart And Breath Sextet
3. For Heart, Breath And Orchestra
4. Interruptions (Heart And Breath Nonet) I Miniature 1
5. Interruptions (Heart And Breath Nonet) II String Peaks
6. Interruptions (Heart And Breath Nonet) III Wind's Idea
7. Interruptions (Heart And Breath Nonet) IV Miniature 2
8. Interruptions (Heart And Breath Nonet) V Sticks/Tension
9. Interruptions (Heart And Breath Nonet) VI French Guitars
10. VII Freeform Winds / String Drones
11. Duet For Heart And Breath
12. Quartet For Heart And Breath
Music for Heart and Breath jest debiutem na gruncie muzyki klasycznej Richarda Reeda Parry´ego, znanego głównie z udziału w nominowanym do Grammy zespole indierockowym Arcade Fire.Richard jest kompozytorem i multiinstrumentalistą czerpiącym inspirację z muzyki klasycznej, muzyki ludowej i elektroniki. To jego pierwszy, klasyczny album, który został wydany przez Deutsche Grammophon!Music for Heart and Breath to szereg kompozycji, w których nieświadome ruchy ludzkiego ciała (zwłaszcza płuc i serca) są użyte jako parametry wykonawcze. Nie ma tu podanych określeń tempa, rytm i tempo są regulowane przez rytm uderzeń serca lub oddechów poszczególnych wykonawców. W tym drugim przypadku wykonawcy są poinstruowani, aby grać w rytmie oddechu swojego, bądź innego wykonawcy. Aby wykonawcy mogli słyszeć bicia swojego serca i grać w jego rytmie, są zaopatrzeni w stetoskopy i oczywiście muszą grać delikatnie. To, wraz z nakładaniem się naturalnych zmian w pulsie poszczególnych wykonawców, daje w efekcie delikatny muzyczny "pointylizm": początki fraz i pauzy rozmijają się w czasie, linie melodyczne czasami brzmią razem, a czasem rozchodzą się w zależności od indywidualnych wahań pulsu poszczególnych wykonawców. Chodzi tu mniej o "wykonanie" w tradycyjnym tego słowa znaczeniu, a bardziej o próbę przełożenia bezpośrednio na język muzyczny delikatnych, wewnętrznych rytmów ciała, używając do tego celu naturalnych zmian tempa związanych z każdym wykonawcą, który także kształtuje i prowadzi dynamikę poszczególnych utworów. Music for Heart and Breath wymaga od wykonawców, aby porzucili tradycyjny sposób muzycznego frazowania, a podporządkowali się zupełnie innym, rytmicznym "instrukcjom" swojego ciała. Ten rodzaj wykonania może dać jedyny w swoim rodzaju, bardzo przestrzenny styl odczytania zapisu muzycznego, który zawsze się zmienia i nigdy nie jest taki sam: każdy z utworów stanowi odrębny, ogólnie określony zestaw nut, oznaczeń dynamicznych, czasowych i harmonicznych, którym za każdym wykonaniem jest nadawane nowe życie. 

 

"W swoich utworach z cyklu Heart and Breath Richard zwrócił się do wnętrza ludzkiego ciała , aby odkryć bardzo osobisty i oryginalny język muzyczny, który został stworzony w całości przez niego, ale który może należeć do nas wszystkich" – Bryce Dessner


Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Music For Heart And Breath
Twoja ocena
Ocena ogólna