Odeon (Digipack)

  • -70%
  • Kategorie: Muzyka / chillout & lounge
  • Wykonawca: Tosca
  • Nośnik: CD
  • Ilość nośników: 1
  • Producent: K7
  • EAN: 730003730528
  • Data wydania: 2013-02-04
    Jest to data ukazania się towaru w danej wersji na rynku
 

Dostępność:

Wysyłamy w 24h

Wysyłamy w 24h – to znaczy, że taki produkt mamy w magazynie i wyślemy go w ciągu 24 godzin w dni robocze (1 dzień roboczy) od momentu złożenia zamówienia. Jeśli jednak zamówisz większą ilość takiego produktu, może się okazać, że nie mamy aż tylu egzemplarzy dostępnych 24h i będziesz musiał poczekać na niego dłużej niż 24h, o czym poinformujemy Cię w osobnym e-mailu.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
18,90 zł 63,00 zł Oszczędzasz 44,10 zł
Jeśli geografia ma wpływ na muzykę, to Wiedeń koloruje twórczość Tosca na każdym kroku. W ciągu dwóch dekad swojej kariery, austriacka stolica inspirowała Richarda Dorfmeistera (znanego z Kruder & Dorfmeister) i Ruperta Hubera do tworzenia elektronicznych nastrojowych utworów zabarwionych środkowoeuropejską melancholią.

Jest w Wiedniu coś wyjątkowego - mówi Dorfmeister. Na przykład dziś jest mgła, co jest typowe dla tego miasta. Większość czasu jest szaro. Ale jest w nim też coś ekscytującego i inspirującego, bardzo kolorowego. Ten kontrast z całą pewnością ma wpływ na muzykę. Wiesz, mieszanka wolnego tempa i czegoś bardzo pozytywnego. To słodko-gorzkie zestawienie jest bardzo widoczne na nowej płycie Dorfmeistera i Hubera. Odeon rozpoczynają mgliste smyczki Zur Guten, które ewoluują w stronę sączących klawiszy i szarpanej partii gitary w What If, w którym pojawia się głos Sary Carlier. Zapowiadający album Jayjay, to niepokojąca kombinacja mrocznych akordów fortepianu, nabierającej tempa perkusji i dziwnej, nieziemskiej partii wokalnej JJ Jonesa. To kluczowy utwór na płycie, wprowadzający gotycką atmosferę. Odeon jest mroczniejszy, wolniejszy, a czasami bardziej ambientowy niż pięć poprzednich płyt. I różny od wszystkiego co dziś słychać dookoła. Na przykład Meixner wprowadza klimat lat osiemdziesiątych, dla których punktem odniesienia jest muzyka The The. Zawsze mieliśmy mroczną, ambientową stronę ­- mówi Dorfmeister. Ale na tej płycie naprawdę chcieliśmy uwypuklić ten aspekt. To mamy w tej chwili w sercach. Huber rozwija temat: Z całą pewnością album jest mroczniejszy, niż wszystko co robiliśmy do tej pory. Śpiewają głównie wokaliści. Są bardziej nastrojowe utwory ambientowe i kilka piosenek w wolnym, bluesowym tempie. Czy jest jakiś konkretny powód takiego nastroju? Nie koniecznie. Oczywiście naszą muzykę inspiruje nasze życie osobiste - nie może być inaczej - więc w jakimś sensie jest to rodzaj pamiętnika ­- mówi Dorfmeister. Jednak nie było ani jednego zdarzenia, które mogłoby sprawić, żeby album był tak mroczny. Jeśli już, to było zupełnie odwrotnie. Na przestrzeni ostatnich lat oboje nauczyliśmy się wspaniałomyślności i zrozumienia dla ograniczeń własnych i innych ludzi - dodaje Huber. Tak więc w tym przypadku można mówić o muzycznym yin i osobistym yang.

W cyfrowej erze, normą dla artystów jest współpracowanie na odległość, poprzez wysyłanie sobie plików. Jednak nie w tym wypadku. Duet Tosca zna wszystkich wokalistów osobiście i współpracował z nimi twarzą w twarz. To odbyło się bardziej organicznie - mówi Huber. Nie jesteśmy zwolennikami zapraszania wielkich gwiazd. Wolimy pracować z ludźmi z naszej sceny, ludźmi których znamy. Tak dostajemy więcej wibracji. Tytuł płyty pochodzi od nazwy miejsca w Wiedniu, gdzie w listopadzie zespół po raz pierwszy zaprezentował nowy materiał. Występ znajdzie się na specjalnej edycji płyty, która będzie dostępna tylko przez stronę wytwórni !K7. Muzyka powinna być prezentowana na żywo - mówi Dorfmeister. Kiedy utwory przepływają jeden w drugi, staje się to rodzajem opowieści, a nie tylko zbiorem pojedynczych piosenek. Najważniejsze jest jednak, że Odeon portretuje zespół w szczytowej formie. I to po dwóch dekadach. Byli kluczowymi wykonawcami na scenie Leftfield/downtempo w latach dziewięćdziesiątych i nigdy nie wyszli z mody. Dorfmeister tak to argumentuje: Może zabrzmi to jak banał, ale nigdy nie myślałem o muzyce innych ludzi, komponując własną. Staraliśmy się stworzyć własne brzmienie. Zawsze tak było. I myślę, że właśnie dlatego udało nam się być rozpoznawalnymi. Z całą pewnością. Co więcej, to "wiedeńskie brzmienie", w uaktualnionej formie, nadal brzmi niezwykle oryginalnie.

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Odeon (Digipack)
Twoja ocena
Ocena ogólna

Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.

1. Zur Guten Ambience
2. What If
3. Heatwave
4. Jayjay
5. Soda
6. Meixner
7. Stuttgart
8. In My Brain Prinz Eugen
9. Cavallo
10. Bonjour