Oh Pardon Tu Dormais (Polska cena)

  • -20%
  • Zapowiedź
 

Dostępny od:

2021-02-19

2021-02-19 – to znaczy, że dany tytuł jest zapowiedzią i jeszcze nie pojawił się w sprzedaży, ale możemy już przyjmować na niego zamówienia. W informacji o produkcie podajemy zaplanowaną przez wydawcę datę premiery. Przy wyliczaniu terminu realizacji zamówienia zawierającego zapowiedź, musisz zatem brać pod uwagę zaplanowaną datę pojawienia się produktu na rynku + czas potrzebny nam na sprowadzenie produktu od dostawcy + czas dostawy.

Zamówienia:0 - 69,99 PLN>69,99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)4.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)4.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)4.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
34,39 zł 42,99 zł Oszczędzasz 8,60 zł

Jane Birkin – aktorka, wokalistka, kompozytorka i modelka – zyskała światowy rozgłos za sprawą wieloletniego muzycznego oraz prywatnego związku z Serge’em Gainsbourgiem. Ich debiutancki album „Jane Birkin/Serge Gainsbourg” ukazał się w 1969, a następnie ukazało się jeszcze sześć innych krążków współtworzonych przez duet: od wydanego w 1973 „Di Doo Dah” do „Versions Jane” z 1996. Jane Birkin wydała także sześć albumów solowych. Ostatni z nich ukazał się w 2017 – były to symfoniczne wersje utworów z jej klasycznego debiutu nagranego z Gainsbourgiem.

Album „Oh Pardon tu dormais” jest przepełniony tematami szczególnie bliskimi artystce. Punktem wyjścia była sztuka, którą Jane napisała w 1990 roku i którą później adaptowała na książkę oraz film. Birkin napisała wszystkie 13 utworów z najnowszej płyty, a następnie pracowała nad nimi z Étienne Daho oraz Jean-Louisem Piérotem. Birkin tak opowiada o współpracy: - Étienne pomogła mi uwolnić ból, co uratowało mnie od melancholii i bezwładu. Dałyśmy sobie wszystko, wzięłyśmy od siebie wszystko. Do tej pory nie mogę wyjść z podziwu, jak wspaniale potoczyła się praca całej naszej trójki. Jesteśmy rodzicami tej płyty. Bardzo mnie to porusza.

Pierwszy singiel zapowiadający wydawnictwo, „Jeux interdits”, doskonale ilustruje intymność zawartą przez Jane na albumie. Piosenka jest wspomnieniem chwili, w której córki artystki: Kate Barry oraz Charlotte Gainsbourg bawiły się jako dzieci w dość uciążliwą zabawę – zakopywały różne przedmioty. Dziewczynki zainspirowały się bohaterami klasycznego filmu René Clémenta, „Jeux interdits” z 1952 (polski tytuł: „Zakazane zabawy”). Jane Birkin po raz pierwszy publicznie wypowiada się na temat tragicznej śmierci córki Kate. Mówi również o tak trudnych tematach jak pustka, strach przed miłością oraz duchy z przeszłości.

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Oh Pardon Tu Dormais (Polska cena)
Twoja ocena
Ocena ogólna