On Grace & Dignity (Limited Edition Vinyl)

 

Dostępność:

Wysyłamy w 5-7 dni

Wysyłamy w 5-7 dni – to znaczy, że takiego produktu nie mamy na półce w magazynie i musimy go sprowadzić od naszych stałych dostawców. Czas deklarowany przez większość wydawców to 5-7 dni roboczych. Może się zdarzyć, że produkt zostanie doręczony nam wcześniej i wtedy niezwłocznie nastąpi wysyłka Twojego zamówienia.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
Nasza cena 124,00 zł

Założony w 2013 roku w Falmouth w Kornwalii zespół The GOLDEN DREGS to projekt Benjamina Woodsa, autora piosenek i producenta mieszkającego obecnie w południowym Londynie.

Od pianisty, bar-bandu, barytonowego karaoke-prześmiewcy do śpiewającego i tańczącego siedmioosobowego zespołu - wszystkie wcielenia the GOLDEN DREGGS służą jako platforma dla różnych muzycznych dokonań Woodsa. Pod tym pseudonimem wydał dwa albumy w krótkich odstępach czasu "Lafayette" (2018) i "Hope Is For The Hopeless" (2019).


Pochodzący z Kornwalii - hrabstwa w południowo-zachodniej Anglii, które przyciąga tysiące turystów na wakacje, a gdzie tysiące miejscowych nigdy nie mogłoby sobie na nie pozwolić - Woods dorastał z żywą świadomością przepaści między idealizmem a rzeczywistością. Trzeci album the GOLDEN DREGS zatytułowany "On Grace & Dignity" (4AD, premiera 10 lutego) i traktuje o jego domu, bliskiej okolicy i o tym, co to znaczy być ukształtowanym przez miejsce - w jego przypadku Truro, stolicę Kornwalii, gdzie znajduje się jedna z trzech brytyjskich katedr z trzema wieżami , spokojna rzeka i wiele pustostanów i nędznych osiedli na obrzeżach miasta. Wśród osobistych refleksji na temat utraty niewinności i poczucia niższości, Woods snuje subtelnie przeplatające się narracje o przetrwaniu, desperackich aktach przemocy, stracie i ograniczeniach wspólnoty w obliczu pazernej gentryfikacji.


Album "On Grace & Dignity", który rezonuje głębokim głosem Woodsa, został napisany, nagrany przez niego w jego domu w południowym Londynie i sypialni z dzieciństwa w Truro, a zmiksowany przez Ali Chant (Perfume Genius, Aldous Harding).


Początki "On Grace & Dignity" sięgają zimy 2020 roku, kiedy Woods stracił pracę podczas kwarantanny i wrócił do domu swoich rodziców. Jedyną pracą, jaką mógł dostać, była praca jako robotnik na kiepsko prowadzonym placu budowy na ponurych obrzeżach Truro. "To była bardzo ponura zima - kopanie dołów po pas w błocie, naprawdę ponure rzeczy, które stały się tłem dla historii, które próbowałem napisać", dodaje, powołując się na Raymonda Carvera, Lydię Davis i Richarda Hugo jako inspiracje.


Na potrzeby oprawy wizualnej albumu, Woods zlecił modelarzowi z Bristolu, Ediemu Lawrence'owi, zbudowanie w skali H0 fikcyjnego kornwalijskiego miasteczka. Nazwany Polgras model o wymiarach 8 stóp na 4 stopy zawiera wiadukt, ujście rzeki, supermarket, nowe domy i budynki przemysłowe a każda piosenka z "On Grace & Dignity" jest reprezentowana przez scenę w mieście. "Są tam różne części doświadczenia dorastania w Kornwalii" - mówi. "Część z nich pochodziła ode mnie, gdy patrzyłem na to, gdy byłem tam tej zimy, a część to moje powracanie do doświadczenia dorastania tam. To jest zdefiniowane przez to poczucie dwoistości, współistniejących rzeczywistości", wyjaśnia. „Geograficznie jesteś tak daleko, a to ma własną silną tożsamość, a także inny krajobraz. Jest tak surowy i ponury, ale piękny – to jest to, co naprawdę lubię w muzyce”.

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: On Grace & Dignity (Limited Edition Vinyl)
Twoja ocena
Ocena ogólna

Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.