Open (Vinyl)

 

Dostępność:

Wysyłamy w 5-7 dni

Wysyłamy w 5-7 dni – to znaczy, że takiego produktu nie mamy na półce w magazynie i musimy go sprowadzić od naszych stałych dostawców. Czas deklarowany przez większość wydawców to 5-7 dni roboczych. Może się zdarzyć, że produkt zostanie doręczony nam wcześniej i wtedy niezwłocznie nastąpi wysyłka Twojego zamówienia.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
131,00 zł Oszczędzasz 9,50 zł

Najniższa cena z 30 dni przed wprowadzeniem ceny aktualnej: 140,50 zł.

Duet nieustannie stara się znaleźć nowe, pod względem estetycznym i praktycznym, sposoby komponowania. Grandbrothers jest sumą wyjątkowych elementów: progresywnego szwajcarskiego inżyniera/mechanika/twórcy oprogramowania - Vogela i niemiecko-tureckiego pianisty - Sarpa.

Na drugim albumie ‘Open’, łączą swoje niezwykłe talenty w niezwykły sposób. Sarp gra na swojej klawiaturze z kości słoniowej, podczas gdy Vogel, schowany za klawiaturą komputerową, sampluje na żywo wygrywane przez partnera nuty i wyzwalając je poddaje dalszej obróbce.

Na drugiej, ambitnej płycie eksplorują wymiary, które tylko sugerowali na swoim debiutanckim albumie ‘Dilation’. Każdy dźwięk jaki nagrali pochodzi z jednego, konkretnego instrumentu. Z fortepianu. Nic więc dziwnego, że to, co robią, bywa określane jako „operacja na otwartym sercu fortepianu”.

‘Open’ jest dużym krokiem naprzód dla duetu, zarówno pod względem muzycznym, jak i technicznym. „Piosenki bardzo się rozwinęły” - mówi Sarp. Częściowo wynika to z nieustannie przerabianego systemu Vogela. Jak sam mówi: „główne elementy mechaniczne pozostają te same, ale teraz używam potężniejszych efektów, np. distortion. Najbardziej interesującą zmianą jest to, że stworzyliśmy elementy, które nazywamy smyczkami. Wzbudzają struny przy pomocy pola elektromagnetycznego, bez ich dotykania. Działa to na tej samej zasadzie co E-Bow, jednak musi to być dużo mocniejsze, bo struny fortepianu są dużo grubsze i sztywniejsze”. Dla Sarpa te innowacje są na porządku dziennym. „Lukas zawsze wymyśla nowe rzeczy” - przyznaje z uśmiechem. „Gdy tylko nasz sprzęt zaczyna działać stabilnie, Lukas zdaje się być tym znudzony i zaczyna szukać nowych wyzwań”.

Sugestia, że Grandbrothers należą do rozwijającego się ruchu, który sam nazywa się neo-klasycznym, wydaje się być rozsądna, jednak oni twierdzą, że wymykają się temu szyldowi. „Tylko dlatego, że używamy tego samego instrumentu, wcale nie oznacza, że jest to ta sama muzyka” - mówi Sarp.

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Open (Vinyl)
Twoja ocena
Ocena ogólna

Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.

1. 1202
2. Bloodflow
3. From A Distance
4. Long Forgotten Future
5. Honey
6. Alice
7. White Nights
8. Circonflexe
9. Sonic Riots
10. London Bridges