[OUTLET] Brzydula. Historia niekochanej

  • -70%
 

Dostępność:

Produkt niedostępny

Produkt niedostępny – produkt nie jest obecnie osiągalny u żadnego z naszych dostawców. Zawsze możliwy jest dodruk, wznowienie lub reedycja tytułu, o ile wydawca podejmie taką decyzję. Dzięki bieżącej aktualizacji naszej oferty planowana data ponownej sprzedaży takiego tytułu znajdzie się przy jego opisie.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
3,00 zł 10,00 zł Oszczędzasz 7,00 zł
Towar z kategorii OUTLET.

Tytuł może zawierać następujące uszkodzenia:

- uszkodzoną, porysowaną, pogiętą okładkę,
- zagięcia, zżółknięcia stron,
- brakujące dodatki (np. płyty, art. papiernicze, naklejki) itp.
- brakujące baterie, popsute elementy dźwiękowe.
Towar z tej kategorii nie podlega wymianie na towar pełnowartościowy.
Ilość egz. ograniczona.


Od nędzy, przez szkołę, studia sfinansowane przez pracę m. in. w charakterze opiekunki nad obłożnie chorymi - dzięki własnym ambicjom i uporze, do prestiżowej elity prawników. Lecz jej kłopoty trwają…

Matka mówiła jej, że jest brzydka. Powtarzała to nieskończenie. Nie dawała jej żadnych radości i szczęścia. Ale córka się nie poddawała...

Znakomita, trzymająca w napięciu książka, fascynująca i inspirująca. Barwna opowieść o nadziei, która przezwyciężyła niechęć matki i otoczenia oraz przeciwności losu.


Wspomnienia Constance Briscoe, dziecka, które było poniżane i dręczone we własnym domu. Clare, gdyż takie przylgnęło do niej przezwisko, urodziła się w Anglii, jako czwarte dziecko nieudanego małżeństwa imigrantów z Jamajki, które rozpadło się jeszcze przed jej poczęciem. Nie mogąc znieść tytułowej "brzydoty" swojej córki oraz jej nocnego moczenia matka Clare znęca się nad nią fizycznie i psychicznie. Dla dziewczynki dom staje się miejscem do tego stopnia przerażającym, że zwraca się ona do opieki społecznej z zamiarem zamieszkania w sierocińcu, a gdy plan ten się nie udaje, wypija środek dezynfekujący.W wieku trzynastu lat Clare zwraca się do sądu, by doprowadzić do zaprzestania domowych tortur. Zetknięcie z wymiarem sprawiedliwości nadaje jej życiu nowy sens: Clare zaczyna marzyć o karierze adwokata. Jej marzenia ugruntowują się podczas szkolnej wycieczki do Knightsbridge Courts. Spotyka tam mecenasa Michaela Mansfielda, który pomaga Clare zrealizować te marzenia. Wyzwolenie spod władzy rodzicielskiej ma swój symboliczny wyraz w powrocie Clare do jej prawdziwego imienia, Constance.Obecnie Constance Briscoe jest cenionym adwokatem i sędzią, jedną z pierwszych czarnoskórych sędzin w Wielkiej Brytanii. Książki zawiera również relację z procesu, który wytoczyła autorce jej matka twierdząc, iż zawarta w książce opowieść o znęcaniu się nad dzieckiem jest pomówieniem.

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: [OUTLET] Brzydula. Historia niekochanej
Twoja ocena
Ocena ogólna

Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.