Opinie o Nas

Pakiet: Czynnik zwrotny w bitwach / Najsłynniejsze rewolucje i zamachy stanu

  • -17%

Dostępność:

49,50 zł 59,90 zł Oszczędzasz 10,40 zł

Czynnik zwrotny w bitwachJa

k przypadek i głupota decydowały o wyniku słynnych bitew i mniej znanych potyczek: od starożytności po wiek XX.
Sednem wojny jest bitwa. Nie ma jednak żadnej żelaznej formuły, która pozwalałaby ją wygrać. Wielkie, doskonale uzbrojone armie nieraz ponosiły klęskę. O zwycięstwie nie zawsze rozstrzygała siła ognia, talent dowódcy czy odwaga żołnierzy. Los wielu bitew przesądziły czynniki nieprzewidywalne: inteligencja lub jej brak, nieoczekiwana brawura jednego człowieka, czyjaś niekompetencja, a czasem kaprys pogody. Przypadek. W terminologii militarnej zjawisko to ma swoją nazwę: czynnik zwrotny.Fascynująca książka odsłania nieznane fakty o tych i innych bitwach na przestrzeni dziejów, i pokazuje, że wojna bywa często domeną chaosu i nieprzewidywalności. I że czynnikiem decydującym był, i będzie w każdej wojnie, czynnik ludzki.


Najsłynniejsze rewolucje i zamachy stanu

Od Robespierre’a po ChomeiniegoPrzewroty, rewolty i rewolucjoniści, którzy zmieniali losy świata

Rewolucja dokonuje się w imię wolności, ale obala istniejący porządek przemocą. Wprowadza terror, oznacza wojnę domową, tragedie i krwawe mordy.

Co naprawdę zmienia? Jak dochodzi do przewrotów? Czy są nieuniknione?

Kto nimi kieruje? Jakie motywy przyświecają ludziom, którzy poświęcają życie jednej idei i często składają je na ołtarzu rewolucji „pożerającej własne dzieci“?Największe przewroty ostatnich dwustu lat i dzieje ich najsłynniejszych przywódców ukazują mechanizm rewolucji, po których świat nie był już taki sam.Więcej informacji
Data wydania 11 kwi 2019
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Pakiet: Czynnik zwrotny w bitwach / Najsłynniejsze rewolucje i zamachy stanu