Opinie o Nas

Paradoksy ekonomii. Rozmowy z polskimi ekonomistami

  • Kategorie: Książki / biznes / ekonomia
  • Typ okładki: okładka twarda
  • Wymiary: 165 x 235
  • EAN: 9788301190897
  • Ilość stron: 534
  • Data wydania: 2016-12-30
    Jest to data ukazania się towaru w danej wersji na rynku

Dostępność:

57,00 zł 69,00 zł Oszczędzasz 12,00 zł

Rozmowy z 20 wybitnymi polskimi ekonomistami w jednej książce!

Marek Belka, Ryszard Bugaj, Bogusław Fiedor, Adam Glapiński, Janina Godłów-Legiędź, Stanisław Gomułka, Marian Gorynia, Urszula Grzelońska, Mieczysław Kabaj, Janusz Kaliński, Joanna Kotowicz-Jawor, Witold Kwaśnicki, Eugeniusz Kwiatkowski, Kazimierz Łaski, Leokadia Oręziak, Jerzy Osiatyński, Stanisław Owsiak, Zdzisław Sadowski, Jerzy Wilkin, Andrzej Wojtyna

W książce zebrany został bardzo szeroki i interesujący materiał umożliwiający zrozumienie, jak sytuacja w ekonomii jest postrzegana przez pryzmat indywidualnych doświadczeń najwybitniejszych polskich ekonomistów. Z którą szkołą ekonomiczną czują się najbardziej związani? Jakie są ich zainteresowania badawcze? Jak oceniają kondycję nauk ekonomicznych w Polsce i na świecie? Jakie są, ich zdaniem, najważniejsze problemy polskiej gospodarki i jakie widzą dla nich rozwiązania? O swojej pracy naukowej, swoich zawodowych doświadczeniach i wyborach oraz paradoksach ekonomii mówią szczerze i wprost nawet, kiedy pojawia się kontekst emocjonalny.

Lektura książki utwierdziła mnie w przekonaniu, że reguły retoryki trzeba często luzować i w ten sposób dać szansę pogłębienia więzi przyjaźni środowiskowej. Rozmówcy w tym ograniczonym czasowo akcie wymiany informacji nie stronili od trafnych dygresji, przykładów erudycji i ujęć bliskich delikatnej relacji między sacrum profanum. Akceptowany w polskiej ekonomii mistrz pozwala na pogodną prezentację swoich działań podczas zdobywania wiedzy i coraz wyższych pozycji w karierze. (…) Jako recenzent uznaję poziom merytoryczny przestudiowanego dzieła (...) za doskonały i godny dotarcia do szerokiego grona Czytelników.

Z recenzji prof. dra hab. Wacława Stankiewicza


Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Paradoksy ekonomii. Rozmowy z polskimi ekonomistami
Twoja ocena
Ocena ogólna