Pleased To Meet Me (Deluxe Edition 1 Vinyl/3CD)

  • -16%
  • nowość
 

Dostępność:

Produkt niedostępny

Produkt niedostępny – produkt nie jest obecnie osiągalny u żadnego z naszych dostawców. Zawsze możliwy jest dodruk, wznowienie lub reedycja tytułu, o ile wydawca podejmie taką decyzję. Dzięki bieżącej aktualizacji naszej oferty planowana data ponownej sprzedaży takiego tytułu znajdzie się przy jego opisie.

Zamówienia: 0 - 69,99 PLN > 69,99 PLN Czas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł 0 zł 1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online) 4.99 zł 0 zł 1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online) 16.99 zł 0 zł 1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online) 12.99 zł 0 zł 3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem) 13.99 zł 0 zł 3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online) 4.99 zł 0 zł 1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem) 4.99 zł 0 zł 1 dzień roboczy
Wysyłka zagraniczna Sprawdź szczegóły >
194,00 zł 229,99 zł Oszczędzasz 35,99 zł
Praca nad albumem "Pleased To Meet Me" ukształtowała The Replacements. Od trudnych początków, gdy ekipa z Minneapolis była na krawędzi rozpadu, po stworzenie jednej z najlepszych płyt w karierze. Cały ten proces został uchwycony w boksie "Pleased To Meet Me (Deluxe Edition)".

Ponad połowa muzyki (29 z 55 utworów) na wersji deluxe nigdy dotąd nie była wydana. Zestaw zawiera dema, surowe miksy, odrzuty z sesji jak również ostatnie nagrania Boba Stinsona jako członka The Replacements z 1986 roku.

Muzyczna zawartość umieszczona została w książce w twardej oprawie, wypełnionej rzadkimi zdjęciami oraz szczegółową historią zespołu z czasów "Pleased To Meet Me" spisaną przez Boba Mehra, autora "Trouble Boys: The True Story of the Replacements". Mehr razem Jasonem Jonesem z Rihno zresztą wyprodukował nową kolekcję.

Album "Pleased To Meet Me" został nagrany w ciągu trwającej 3 miesiące sesji, która odbyła się w studiach Ardent w Memphis pod okiem legendarnego producenta Jima Dickinsona. Premiera odbyła się w kwietniu 1987 roku. Nowe wydawnictwo otwiera zremasterowana na nowo, składająca się z 11 utworów oryginalna płyta oraz numery ze stron B singli i wersja "Can't Hardly Wait", której miksem zajął się Jimmy Iovine. Całą muzykę, która trafiła do zestawu, odświeżył i poprawił Justin Perkins, który wcześniej odpowiadał za remaster boxu "Dead Man's Pop" (2019).

Drugi dysk nowego wydawnictwa przybliża twórczy proces "Pleased To Meet Me" i zawiera 15 nagrań demo (w tym 11 niepublikowanych), które zarejestrowano w Blackberry Way Studios w Minneapolis latem 1986 roku. Siedem pierwszych demo dokumentuje ostatnie sesje z udziałem czterech oryginalnych członków The Replacements. Później wokalista i gitarzysta Paul Westerberg, basista Tommy Stinson i perkusista Chris Mars podjęli bolesną decyzję, by - po 5 wspólnie nagranych płytach - rozstać się z głównym gitarzystą, Bobem Stinsone.

Kolejne 8 nagrań demo - w tym Shooting Dirty Pool" oraz "Kick It In" i dwie wersje "Even If It's Cheap" - zespół zarejestrował już jako trio. To właśnie pierwsze linijki "Even If It's Cheap" ("Pleased to meet me/the pleasure's all yours") zainspirowały tytuł płyty.

Ostatni krążek wydawnictwa zawiera 13 niepublikowanych surowych miksów, za które odpowiadał inżynier dźwięku John Hampton. Znalazła się tu większość utworów z płyty, jak również kilka takich, które nie trafiły na album, np. "Election Day" i "Birthday Gal". Te surowe miksy trafiły również na 180-gramowy winyl dołączony do zestawu.

Całość uzupełnia kilka niepublikowanych nagrań ("Run For The Country" i "Learn How To Fail" Westerberga oraz "Trouble On The Way" Stinsona), razem z odrzutami z sesji ("Beer For Breakfast" i "I Don't Know"), które w 1997 roku uświetniły kompilację "All For Nothing/Nothing For All".

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Pleased To Meet Me (Deluxe Edition 1 Vinyl/3CD)
Twoja ocena
Ocena ogólna