Polish Radio Jazz Archives vol.36 (2 CD)

  • nowość
  • Bestseller
 

Dostępność:

Wysyłamy w 24h

Wysyłamy w 24h – to znaczy, że taki produkt mamy w magazynie i wyślemy go w ciągu 24 godzin w dni robocze (1 dzień roboczy) od momentu złożenia zamówienia. Jeśli jednak zamówisz większą ilość takiego produktu, może się okazać, że nie mamy aż tylu egzemplarzy dostępnych 24h i będziesz musiał poczekać na niego dłużej niż 24h, o czym poinformujemy Cię w osobnym e-mailu.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
44,99 zł Oszczędzasz 5,00 zł

Najniższa cena z 30 dni przed wprowadzeniem ceny aktualnej: 46,99 zł.

W rok po śmierci Zbigniewa Namysłowskiego pojawia się w sprzedaży poświęcony temu Artyście album, kolejny w wydawanej przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia serii Polish Radio Jazz Archives.
Nie sposób dyskutować z poglądem, że Namysłowski był jednym z współtwórców tzw. „polskiej szkoły jazzu”. Wielu zaś uważa za akt założycielski tej „szkoły” debiut Zbigniew Namysłowski Quartet (Namysłowski, Włodek Gulgowski, Tadeusz Wójcik i Czesław Bartkowski) w czasie festiwalu Jazz Jamboree 1963.
Kolejne wcielenia zespołów, których Namysłowski był liderem, to głównie kwartety bądź kwintety. Przewijali się w nich, a często debiutowali muzycy dziś uznawani za najlepszych polskich jazzmanów.
Większość jazzowego archiwum Polskiego Radia powstało w wyniku porozumień rozgłośni z muzykami, na podstawie których ci ostatni otrzymywali za udział w nagraniach organizowanych w studiach Polskiego Radia skromne, ale regularne honoraria. Na dwóch płytach przedstawiamy efekt takich radiowych rejestracji składów Zbigniewa Namysłowskiego z czterech sesji w latach 1974, 1975, 1992 i 1995.
Dwie pierwsze z nich, to jakby prolog i epilog do arcydzieła, jakim była wydana przez Polskie Nagrania w 1975 roku roku płyta „Kujaviak Goes Funky”. W tym czasie Namysłowski prowadził kwintet w różnych konfiguracjach personalnych.
Pod koniec lat 70., Namysłowski spędził dwa lata w Nowym Jorku, po czym wrócił do kraju z pomysłem na jazz-rockowy kwintet Air Condition, który przez cztery lata święcił tryumfy na krajowych scenach i w studiach nagraniowych. Po Air Condition znów przyszedł czas na kwartet.
A po ponad piętnastu latach kolejno najpierw kwartet (1992), a potem kwintet (1995) Namysłowskiego znów zainstalowały się w studiach Polskiego Radia. Te sesje znalazły się na drugiej płycie.
Wśród muzyków, którzy towarzyszą Zbigniewowi Namysłowskiemu w czasie radiowych sesji, zarówno w latach 70., jak i w 90., pojawiają się nazwiska, które same mówią za siebie: Wojciech Karolak, Paweł Jarzębski, Czesław Bartkowski, Janusz Muniak, Tomasz Szukalski, Zbigniew Wgehaupt, Leszek Możdżer, Cezary Konrad i Piotr Wojtasik.



Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Polish Radio Jazz Archives vol.36 (2 CD)
Twoja ocena
Ocena ogólna

Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.