Opinie o Nas

Dostępność:

58,50 zł 63,00 zł Oszczędzasz 4,50 zł
Opracowany w ramach manifestu “Polifonia, Zanieczyszczenie i Polityka” (“Polyphony, Pollution and Politics”), ‘Polymer’ łączy tę trójkę trosk w zestaw poruszających kompozycji elektronicznych.
Nic dziwnego, że płyta tak mocno związana z obecnym klimatem społeczno-politycznym, zapowiada się na taką, w którą wiele osób będzie się wsłuchiwać. Wiele z tych utworów przynosi melancholijne melodie syntezatora w stylu Oneohtrix Point Never, które często potęgują atmosferę dystopijnego niepokoju.Jednak „Polifonia”, na której opiera się grupa, również rodzi wspaniałe momenty. Na przykład ‘Maru’ łączy rozpędzone rytmy z błyskotliwymi harmoniami w sposób przypominający Modeselektor lub Apparat. Jest to chwila oddechu od zmartwień, które wypełniają ‘Polymer’, a słuchacza porywa proste piękno muzyki Plaid. Handley i Turner kilkakrotnie powtarzają tę magię na płycie, a komputerowe ballady zbliżają ‘Polymer’ do rodzaju wydawnictw, które tworzy ostatnio Mark Pritchard.

Tak jak robili to wielokrotnie w trakcie swojej kariery, na ‘Polymer’ Plaid czerpie ludzkie ciepło ze swoich maszyn.Tworząc coraz śmielsze i budzące emocje utwory elektroniczne, grupa stworzyła wydawnictwo, które wypełniły energetyczne utwory, jasne melodyjne rytmy i hipnotyczne faktury, tworzące prawdopodobnie najbardziej spójny, bezpośredni album w ich dorobku.W 2019 roku Plaid, obok takich artystów jak Aphex Twin, Autechre i Nightmares on Wax, jest jednym z filarów wytwórni Warp, która obchodzi swoje 30-lecie. Ich śmiałe i zabawne podejście doprowadziło do współpracy z Björk, a także z takimi współpracownikami jak: Mark Bell, Arca, Haxan Cloak, a niedawno także Skee Mask i Daniel Avery.Obejmujący szeroki zakres emocji, wpływów i inspiracji, ‘Polymer’ to współczesny album, na którym zgodnie z manifestem “Polifonia, Zanieczyszczenie i Polityka” ścierają się tematy środowiska, syntetyki, przetrwania/śmiertelności i braku łączności między ludźmi.

Więcej informacji
Data wydania 12 cze 2019
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Polymer
1. Meds Fade
2. Los
3. Maru
4. Ops
5. Drowned Sea
6. The Pale Moth
7. Dancers
8. Nurula
9. Recall
10. All To Get Her
11. Dust
12. Crown Shy
13. Praze