Zwrot zużytego sprzętu elektronicznego

Uprzejmie informujemy, że w sieci Księgarń Świat Książki prowadzona jest zbiórka sprzętu elektronicznego i elektrycznego w systemie 1:1. Oznacza to, że przy zakupie nowego sprzętu elektrycznego lub elektronicznego, zużyty sprzęt tego samego rodzaju i w ilości nie większej niż zakupiony mogą Państwo nieodpłatnie oddać w dowolnej Księgarni Świat Książki lub odesłać na adres Biura Obsługi Klienta sklepu internetowego swiatksiazki.pl. Zwrot zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego może nastąpić po dokonaniu zakupu nowego sprzętu elektronicznego w sklepie internetowym swiatksiazki.pl.

 Jednocześnie informujemy, że istnieje możliwość zwrotu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w punktach zbiórki na terenie całego kraju np. w sieci prowadzonej przez firmę REMONDIS ELECTRORECYCLING Sp. z o.o. Adresy punktów zbiórki REMONDIS dostępne są pod adresem:  http://www.remondis-electro.pl/punkty-zbiórki.html

 Podstawa prawna : art. 42 pkt 1 Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym: "Sprzedawca detaliczny i sprzedawca hurtowy są zobowiązani przy sprzedaży nowego sprzętu przeznaczonego dla gospodarstw domowych do nieodpłatnego przyjęcia zużytego sprzętu w ilości nie większej niż sprzedawany nowy sprzęt, jeżeli zużyty sprzęt jest tego samego rodzaju.”