Poskromienie złośnicy

  • Polecamy
 

Dostępność:

Wysyłamy w 24h

Wysyłamy w 24h – to znaczy, że taki produkt mamy w magazynie i wyślemy go w ciągu 24 godzin w dni robocze (1 dzień roboczy) od momentu złożenia zamówienia. Jeśli jednak zamówisz większą ilość takiego produktu, może się okazać, że nie mamy aż tylu egzemplarzy dostępnych 24h i będziesz musiał poczekać na niego dłużej niż 24h, o czym poinformujemy Cię w osobnym e-mailu.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
25,19 zł Oszczędzasz 11,71 zł

Najniższa cena z 30 dni przed wprowadzeniem ceny aktualnej: 24,70 zł.

Odkryj twórczość Williama Shakespeare’a w świetnym przekładzie Macieja Słomczyńskiego w nowym, eleganckim wydaniu kolekcjonerskim. Zaczytaj się w największych dziełach ponadczasowej literatury światowej i zbierz wszystkie tomy. „Złotą kolekcję” dzieł Shakespeare’a możesz kupić już dziś w księgarni Świat Książki.


Mistrzowska komedia wielkiego dramaturga


Baptista, bogaty szlachcic z Padwy, stawia swoim dwóm córkom ultimatum. Bianka, młodsza z sióstr, nie może wyjść za mąż, dopóki starsza Katarzyna tego nie zrobi. O ile jednak Bianka z charakteru jest wyjątkowo spokojna i łagodna, a o jej względy zabiegają liczni zalotnicy, o tyle Katarzyna to prawdziwa złośnica i buntowniczka, którą niezwykle trudno przekonać do małżeństwa. Czy odnajdą się śmiałkowie zdolni poskromić porywczy charakter pięknej dziewczyny?
Ta jedna z najsłynniejszych komedii Williama Shakespeare’a jest pełna ironii, intryg, zwrotów akcji i ciętych ripost. Autor po raz kolejny świetnie uchwycił i przedstawił różnorodność i zmienność ludzkich charakterów.


William Shakespeare


Angielski dramaturg, poeta i aktor, żyjący w latach 1564-1616. Jeden z czołowych pisarzy angielskich, reformator teatru. Stworzył między innymi 38 utworów dramatycznych oraz 154 sonety. Jego dzieła należą do kanonu literatury na całym świecie.

Maciej Słomczyński


Urodził się w 1920 roku w Warszawie, zmarł w 1998 roku w Krakowie. Był tłumaczem i pisarzem. Pod pseudonimem Joe Alex napisał kilka powieści kryminalnych, które doczekały się wydań w kilkunastu językach, a także cykl powieści historycznych dla młodzieży „Czarne Okręty”. Jako jedyny tłumacz przełożył na język polski wszystkie dzieła Williama Shakespeare’a.

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Poskromienie złośnicy
Twoja ocena
Ocena ogólna

Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.