Literatura piękna to bez wątpienia jedna z najbardziej pojemnych kategorii książkowych. Zaliczamy do niej szereg utworów prozatorskich, takich jak romans, kryminał czy powieść obyczajowa, oraz dramaty. W ofercie Świata Książki znajdziesz duży wybór zarówno literatury pięknej polskiej, jak i obcej.

Czytaj dalej

Przerwa

  • nowość
 

Dostępność:

Wysyłamy w 24h

Wysyłamy w 24h – to znaczy, że taki produkt mamy w magazynie i wyślemy go w ciągu 24 godzin w dni robocze (1 dzień roboczy) od momentu złożenia zamówienia. Jeśli jednak zamówisz większą ilość takiego produktu, może się okazać, że nie mamy aż tylu egzemplarzy dostępnych 24h i będziesz musiał poczekać na niego dłużej niż 24h, o czym poinformujemy Cię w osobnym e-mailu.

Zamówienia:0 - 69,99 PLN>69,99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)4.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)4.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)4.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
33,00 zł 39,90 zł Oszczędzasz 6,90 zł

Kiedy Metyska Stella, młoda matka, wygląda wieczorem przez okno i widzi, że ktoś ma kłopoty na Przerwie – jałowym polu koło jej domu – zawiadamia policję o możliwym przestępstwie. Ludzie związani z tym aktem przemocy – policjanci, rodzina i przyjaciele – kolejno opowiadają o zdarzeniach prowadzących do tej brzemiennej w skutki nocy. Lou, pracownica socjalna, zmaga się z faktem, że odszedł od niej partner. Cheryl, artystka, opłakuje przedwczesną śmierć swojej siostry, Rain. Paulina, samotna matka, stara się zaufać nowemu partnerowi. Phoenix, bezdomna nastolatka, ucieka z domu poprawczego. Scott, patrolujący miasto policjant, Metys, czuje, że ugrzązł między dwoma światami. Historie tych ludzi splatają się w opowieść o życiu lokalnej społeczności i skutkach traumy. Przerwa to powieść o wytrwałości kobiet i mocy rodzinnej miłości. Katherena Vermette jest ekscytującym nowym głosem w literaturze


Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Przerwa
Twoja ocena
Ocena ogólna

Co to jest literatura piękna? Beletrystyka - definicja

Na początku warto pokrótce wyjaśnić, czym w ogóle jest literatura piękna. Definicja określa ją mianem literatury, która ma na celu dostarczenie czytelnikowi doznań estetycznych. Literatura beletrystyczna – jak nazywa się czasem literaturę piękną – ma również za zadanie wzruszyć odbiorę, pobudzić go do głębszej refleksji czy uwrażliwić na otaczającą go rzeczywistość. Termin ten spopularyzowano w I połowie XVIII wieku. Jego korzenie sięgają oświeceniowej Francji.

Literatura piękna dla dzieci i dla dorosłych

Wśród dzieł zaliczanych do literatury pięknej dla dorosłych znajdziesz takich autorów, jak Lucinda Riley, Kristin Hannah, Steven King czy Margaret Atwood. W przypadku polskich twórców warto wspomnieć chociażby o Oldze Tokarczuk, Jakubie Żulczyku, Joannie Bator czy Szczepanie Twardochu. Mówiąc o literaturze pięknej dla dzieci, nie sposób pominąć takich twórców, jak Astrid Lindgren, Hans Christian Andersen i Tove Janson, a z polskiego podwórka – Andrzej Maleszka czy Małgorzata Musierowicz.

Literatura piękna – książki, które warto znać