Opinie o Nas

Przypływ

  • -8%

Dostępność:

Wysyłamy w 5-7 dni

Wysyłamy w 5-7 dni – to znaczy, że takiego produktu nie mamy na półce w magazynie i musimy go sprowadzić od naszych stałych dostawców. Czas deklarowany przez większość wydawców to 5-7 dni roboczych. Może się zdarzyć, że produkt zostanie doręczony nam wcześniej i wtedy niezwłocznie nastąpi wysyłka Twojego zamówienia.

Zamówienia: 0 - 69,99 PLN > 69,99 PLN Czas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł 0 zł 1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online) 4.99 zł 0 zł 1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online) 16.99 zł 0 zł 1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online) 12.99 zł 0 zł 3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem) 13.99 zł 0 zł 3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online) 4.99 zł 0 zł 1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem) 4.99 zł 0 zł 1 dzień roboczy
Paczka w RUCHU (Płatność online) 7.99 zł 0 zł 2-3 dni robocze
Wysyłka zagraniczna Sprawdź szczegóły >
30,00 zł 32,50 zł Oszczędzasz 2,50 zł
Po kilku roszadach w składzie oraz chwilowej pauzie Jazzpospolita – jeden z najważniejszych polskich zespołów mijającej dekady, przedstawia płytę "Przypływ".

Wydawnictwo promuje utwór "Przedwiośnie", który harmonicznie i brzmieniowo doskonale oddaje charakter płyty, choć na krążku dominują kompozycje bardziej złożone formalnie, z silnie obecnym duchem improwizacji. Poprzednie wydawnictwa zespołu "Almost Splendid", "Impulse", "Jazzpo!" i "Humanizm" bardzo mocno wryły się w krajobraz dźwiękowy ostatnich lat. Album "Przypływ" niesie jednak ze sobą pewne nowości.

Tak o płycie opowiada lider zespołu, Stefan Nowakowski: "Poszliśmy w stronę grania bardziej rozciągniętego w czasie, przestrzennego. Na "Przypływie" jest trochę mocniejszych momentów, ale płyta jest raczej spokojniejsza od poprzedniczek. Zakładam, że te dźwięki nie będą szokiem dla naszych fanów, a raczej przyjemnym zaskoczeniem.
Zawsze byliśmy zespołem międzygatunkowym, opierającym swoją muzykę na kontrastach. I ten stan został zachowany. Część z nas ciąży ku jazzowi, ktoś ku post-rockowi, jeszcze inny ciągnie w stronę muzyki współczesnej. Równowaga i harmonia są jednak zachowane. [Płyta] Jest na pewno bardzo spójna, co wynika z tego, że zdecydowaną większość materiału napisały dwie osoby – Łukasz i ja. Wcześniej pracowaliśmy nad muzyką bardziej zespołowo. W moim odczuciu album jest krokiem naprzód. A jak tłumaczyć nieco tajemniczy tytuł? Symbolika płynącej wody dobrze pasuje do naszej obecnej sytuacji: przez ostatni czas przechodziliśmy raczej przez fazę odpływu, teraz wracamy z falą, z nową energią. Nowy skład, nowy album, ale to nadal Jazzpospolita."

Muzycy:
Stefan Nowakowski: bas
Łukasz Borowicki: gitara, Prophet
Karol Domański: perkusja
Michał Załęski: fortepian, Prophet, Fender Rhodes

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Przypływ
Twoja ocena
Ocena ogólna
1. Biały las 9:29
2. Rezerwat 6:04
3. Wszystkie barwy 8:42
4. Przedwiośnie 4:03
5. Kwiaty cięte 6:53
6. Trzy litery 5:32
7. Przypływ: Wschód 1:34
8. Przypływ 6:43