Opinie o Nas

Przystanek Woodstock 2014 (Digipack)

  • -8%

Dostępność:

30,00 zł 32,50 zł Oszczędzasz 2,50 zł
The Bill

„Jeśli ktoś z Was nie pamięta historii tego zespołu, to niniejszym przypominam, że zespół The Bill był kapelą, która w Pionkach w 1992 roku zagrała koncert na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która dopiero co powstawała. Pierwszy koncert dała wtedy Zdrowa Woda z Ciechocinka. Do dziś pamiętamy, jak wspaniale zabrzmiała w drewnianej sali koncertowej. Punkowe granie The Billa było bardzo bliskie memu sercu. Pamiętam atmosferę, klimat i wielkie malunki na papierowej dekoracji, wśród których królowało hasło "Uwolnić Słonia". The Bill przypomniał o sobie po wielu latach typowego polskiego muzycznego niebytu. Postanowiliśmy więc zaprosić go na Dużą Scenę 20. Przystanku Woodstock. Nie tylko ja, ale także oni byli niezwykle podrajcowani, podkręceni i dali z siebie moc, na jaką liczyłem ja i publiczność. Stare numery z ich pierwszej płyty cały czas świetnie sprawdzają się na koncertach, a nowe, dojrzalsze świetnie uzupełniały te urocze i naiwne teksty sprzed 25 lat. Udział „Soko”, legendarnego wokalisty zespołu, przypieczętował formę „Kefira” i pozostałych dojrzałych już Panów z zespołu The Bill”.

Jurek Owsiak

Zmaza

„Młody ze Zmazy miał okazję zaistnieć na Dużej Scenie Przystanku Woodstock przy okazji Projektu Punk Farben Lehre w 2013 roku.

Wcześniej zespół z chęcią przyjmował zaproszenia na koncerty w Pokojowej Wiosce Kryszny, gdzie grany przez nich rodzaj muzyki sprawdza się fantastycznie. Jednak to na Dużej Scenie Młody zaśpiewał brawurowo Anarchy in the U.K., a dodatkowo, występując w żółtym kasku robotnika, nawiązał do doskonale znanej wszystkim mowy Władysława Gomułki. Młody poczuł smak Najpiękniejszego Festiwalu Świata i wysłał swoją płytę na Eliminacje do Przystanku Woodstock 2014. Przeszedł wszystkie etapy przesłuchań i na finale otrzymał od nas propozycję, aby zagrać nocny koncert na Małej Scenie. Publiczność była zachwycona, a występ Zmazy potwierdził, że nowa wizja dawnej Sceny Folkowej – a dzisiaj po prostu Małej Sceny – to strzał w dziesiątkę.

W tym samym składzie zespół gra od początku lat dziewięćdziesiątych. Radośnie i z kosmiczną energią prezentuje swoją punkową filozofię, co dźwiękowy zapis tego koncertu w pełni oddaje. Ukłony Młody dla Ciebie i całej Twojej załogi”.

Jurek Owsiak

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Przystanek Woodstock 2014 (Digipack)
Twoja ocena
Ocena ogólna
1. Piosenka Dla Żołnierza
2. Czas Rewolucji
3. Wolność
4. Piosenka o Wiśle
5. Druga W Nocy
6. Nie Potrafię Kochać
7. Historia Pewnej Miłości
8. Masochista
9. Niech Tańczą Aniołowie
10. Drzewa
11. Moje Miasto
12. Babiloński System
13. Dziki Zachód
14. Wystarczy Być
15. Wiejskie Dziewczyny
16. Kibel
17. Gaduła Jurka
18 Mam Dwie Lewe Ręce
19. Odejdę
1. Cyfry
2. Dupek
3. Co się Gapisz
4. Biorę
5. Kiedy jest Ci źle
6. Wtorek
7. Idź Precz
8. Telewizor
9. Hit of the Summer (QOTSA)
10. Krzysiek
11. Nienawiść
12. Henio
13. Sam na sam
14. Wszyscy Pokutujemy (Sedes)
15. Pretty Vacant (Sex Pistols)
16. Ludzie
17. Blokada Czad (Tilt)
18. Wstyd