Purpurowa Bossa

 

Dostępność:

Wysyłamy w 3 dni

Wysyłamy w 3 dni – to znaczy, że takiego towaru nie mamy na półce w magazynie i musimy go sprowadzić od naszych stałych dostawców. Czas deklarowany przez większość wydawców to 3 dni robocze. Może się zdarzyć, że produkt zostanie doręczony nam wcześniej i wtedy niezwłocznie nastąpi wysyłka Twojego zamówienia.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
37,00 zł 42,99 zł Oszczędzasz 5,99 zł
Gitarowe duo dowodzone przez Krzysztofa Wolińskiego pierwszy raz na CD. Nieśmiertelne standardy, porywające kompozycje lidera i… słodki saksofon Henryka Miśkiewicza. Nagrana w 1982 roku „Purpurowa bossa” powraca w definitywnej wersji, wzbogaconej o trzy nagrania dodatkowe.

Completorium wyłoniło się z jazzowego tria założonego w 1972 roku przez Krzysztofa Wolińskiego i Andrzeja Kleszczewskiego, prędko kurcząc się do konfiguracji dwuosobowej. Po zdobyciu głównej nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Jazzu Tradycyjnego „Złota Tarka” w 1978 roku stało się zespołem w pełni profesjonalnym. Muzycy koncertowali, brali udział w tournées innych artystów (Koman Band, Krystyna Prońko, Wild Bill Davison), nagrywali dla Polskiego Radia. Po rozpadzie pierwszego składu Krzysztof Woliński pozostał przy dotychczasowym szyldzie, uzupełniając skład Completorium o innych instrumentalistów. W 1982 do zespołu dołączył Andrzej Łukasik, znany z Kwintetu Kazimierza Jonkisza. W tym składzie zespół zarejestrował „Purpurową bossę”, swój pierwszy i – jak już wkrótce miało się okazać – jedyny longplay. To przekrój przez niemal dziesięcioletni repertuar Completorium, a tym samym – przez muzyczne fascynacje Krzysztofa Wolińskiego, którego gust od początku definiował muzyczny wizerunek grupy.

„Purpurowa bossa” ukazuje się pierwszy raz na płycie CD, zremasterowana z oryginalnych taśm z archiwum Polskich Nagrań. Program płyty uzupełniają trzy nagrania radiowe z ostatniej sesji zespołu z 1984 roku. W książeczce szkic na temat historii zespołu. Reedycja ukazuje się w czterdziestą rocznicę realizacji materiału w ramach współpracy partnerskiej między GAD Records i Polskimi Nagraniami

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Purpurowa Bossa
Twoja ocena
Ocena ogólna

Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.