Opinie o Nas

Ravel: Daphnis Et Chloe; La Valse

  • -16%

Dostępność:

Produkt niedostępny

Produkt niedostępny – produkt nie jest obecnie osiągalny u żadnego z naszych dostawców. Zawsze możliwy jest dodruk, wznowienie lub reedycja tytułu, o ile wydawca podejmie taką decyzję. Dzięki bieżącej aktualizacji naszej oferty planowana data ponownej sprzedaży takiego tytułu znajdzie się przy jego opisie.

Zamówienia: 0 - 69,99 PLN > 69,99 PLN Czas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł 0 zł 1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online) 4.99 zł 0 zł 1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online) 12.99 zł 0 zł 3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem) 13.99 zł 0 zł 3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online) 4.99 zł 0 zł 1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem) 4.99 zł 0 zł 1 dzień roboczy
Paczka w RUCHU (Płatność online) 7.99 zł 0 zł 2-3 dni robocze
Wysyłka zagraniczna Sprawdź szczegóły >
54,50 zł 64,99 zł Oszczędzasz 10,49 zł
Kompletne nagranie „Daphnis et Chloé” Ravela pod dyrekcją Philippe’a Jordana powstało w wyniku produkcji baletu w paryskiej Opéra Bastille. Przedstawienie przywołało najświetniejsze dni Baletów Rosyjskich Diagilewa. W produkcji współpracowali ze sobą Philippe Jordan, choreograf Benjamin Millepied (obecnie Dyrektor Tańca w Opéra Bastille) oraz scenograf Daniel Buren. Jordan nie uczestniczył wcześniej w produkcji baletowej: „Gdy pracuję nad symfonią, jest inaczej” – powiedział – „Tutaj, poczucie frazy, fizyczność, którą wprowadzają tancerze, czyni cały proces interpretacji zupełnie odmiennym”.

CD uzupełnia inne dzieło Ravela, które oryginalnie przeznaczone było dla Baletów Rosyjskich Diagilewa: odurzająco ponętny ‘poemat choreograficzny’ „La Valse”, który Diagilew odrzucił, kiedy po raz pierwszy wykonano dla niego tę kompozycję w postaci transkrypcji na 2 fortepiany. Wykonawcami byli Ravel we własnej osobie, oraz legendarna Marcelle Meyer. Impresario przyznał, że jest to arcydzieło, ale dodał: „To nie jest balet. To jest portret baletu”. Ten sąd spowodował rozłam pomiędzy Diagilewem i Ravelem, a „La Valse” wykonano ostatecznie jako dzieło koncertowe w 1920 r.

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Ravel: Daphnis Et Chloe; La Valse
Twoja ocena
Ocena ogólna