Recuerdos

  • nowość
 

Dostępność:

Wysyłamy w 3 dni

Wysyłamy w 3 dni – to znaczy, że takiego towaru nie mamy na półce w magazynie i musimy go sprowadzić od naszych stałych dostawców. Czas deklarowany przez większość wydawców to 3 dni robocze. Może się zdarzyć, że produkt zostanie doręczony nam wcześniej i wtedy niezwłocznie nastąpi wysyłka Twojego zamówienia.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
61,00 zł 69,99 zł Oszczędzasz 8,99 zł

„Recuerdos” czyli „wspomnienia” – ten subtelny, typowo hiszpański motyw przewija się przez cały album. Augustin Hadelich stworzył płytę, która łączy trzy utwory na skrzypce i orkiestrę oraz utwór oryginalnie napisany na gitarę solo „Recuerdos de la Alhambra” Francisco Tarrega w aranżacji na skrzypce solo.

Hadelich, którego wydanie „Sonat i Partit” Bacha przyniosło mu czwartą nominację do nagrody Grammy, wyjaśnia więcej o albumie:

„Sposób w jaki następują po sobie różne utwory muzyczne, ma ogromny wpływ na słuchacza - może opowiedzieć historię; czasami może ujawnić nieoczekiwane, wręcz odświeżające powiązania… Przez lata zastanawiałem się, jak opowiedzieć historię koncertu skrzypcowego Brittena, utworu o głębokim emocjach napisanego jako reakcja na przerażającą hiszpańską wojnę domową z lat 1936-39… Britten miał zaledwie 23 lata w 1938 roku, kiedy napisał ten koncert dla hiszpańskiego skrzypka Antonio Brosy. Nawet po latach czuł, że jest to jedno z jego największych dzieł… Chociaż nie jest ono programowe, można je postrzegać jako wyraz udręki Brittena z powodu konfliktu i poszukiwanie nadziei. Jest to chyba najtrudniejszy technicznie ze wszystkich koncertów napisanych przed 1950 rokiem, ale jest też tu czuły i pełen pasji liryzm, typowy dla większości pisarstwa Brittena.

Celowo wybrałem też II koncert Prokofiewa, częściowo napisany w Hiszpanii, bezpośrednio poprzedzający Koncert Brittena. Ekspresjonistyczny styl Prokofiewa był dla Brittena główną inspiracją. Użycie kastanietów w ostatniej części Prokofiewa łączy się z rytmami zarówno Bizeta, jak i Brittena. Prokofiew napisał koncert w 1935 roku podczas tournée z francuskim skrzypkiem Robertem Soutensem.

Album kończy się Recuerdos de la Alhambra - piękna medytacją gitarowa Tárrega [napisana w 1899 roku]. Aby naśladować jego technikę gitarową „tremolo”, aranżacja Ruggero Ricci’ego na skrzypce solo wykorzystuje technikę lotnych smyczków – sautille. Słyszany po koncercie Brittena Recuerdos de la Alhambra przypomina przejmującą medytację nad stratą. Aby to zrozumieć, nie trzeba widzieć zamku Alhambra, ani być badaczem hiszpańskiej wojny domowej – wystarczy być człowiekiem i wrażliwym na cierpienie otaczające nas na tym świecie”.

Artyście towarzyszą WDR Sinfonieorchester i jej dyrygent Cristian Măcelaru.

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Recuerdos
Twoja ocena
Ocena ogólna

Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.

1-3 – Sergei Prokofiev 
Violin Concerto No. 2 in G minor, Op. 63
1. I. Allegro moderato
2. II. Andante assai
3. III. Allegro, ben marcato
4-8 – Pablo de Sarasate 
Fantasy, Op.25
4. Introduction - Allegro moderato
5. I. Moderato
6. II. Lento assai
7. III. Allegro moderato
8. IV. Moderato
9-11 – Benjamin Britten
Violin concerto in D minor, Op.15
9. I. Moderato con moto – Agitato – Tempo primo
10. II. Vivace – Animando - Largamento
11. III. Passacaglia – Andante lento (un poco meno mosso)
Francisco Tarrega, arr. by Ruggero Ricci 
12. Recuerdos de la Alhambra