Rewolucja zielona

 

Dostępność:

Wysyłamy w 24h

Wysyłamy w 24h – to znaczy, że taki produkt mamy w magazynie i wyślemy go w ciągu 24 godzin w dni robocze (1 dzień roboczy) od momentu złożenia zamówienia. Jeśli jednak zamówisz większą ilość takiego produktu, może się okazać, że nie mamy aż tylu egzemplarzy dostępnych 24h i będziesz musiał poczekać na niego dłużej niż 24h, o czym poinformujemy Cię w osobnym e-mailu.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
43,00 zł 46,50 zł Oszczędzasz 3,50 zł
Green Revolution w ciągu dziesięciu lat swojej aktywnej działalności zawieszone było między punkowym buntem a jazzową finezją. Projekt, założony w 1984 roku przez Wojciecha Konikiewicza, miał wiele składów osobowych, grał na scenach ważnych jazzowych festiwali i w kultowych klubach. W 1986 roku nagrali muzykę do filmu „Na całość”, wydaną na płycie Poljazzu. Drugi album, zrealizowany na przełomie lat 1987/88 nie doczekał się wtedy publikacji, choć wszystko było gotowe. Nawet okładka.

„Rewolucja zielona” jest niczym mieszanka wybuchowa. Tygiel, w którym elektroniczny anturaż (w tym pożyczona od Grzegorza Ciechowskiego Yamaha DX7) i automaty perkusyjne łączyły się z harmolodycznymi partiami niezwykle barwnej (i muzycznie, i życiowo) sekcji dętej. W utworach było miejsce i na reggae, i na funk. W równym stopniu ta dźwiękowa rewolucja była gotowa na free jazz, jak i na hip hop. Rapować Białoszewskiego? Jak najbardziej.

Materiał ukazuje się na płycie po raz pierwszy – w takim kształcie, w jakim był planowany do publikacji w 1988 roku. Nagrania zostały zremasterowane z oryginalnej taśmy-matki z archiwum lidera, a na okładce wykorzystano oryginalny projekt graficzny Macieja Konikiewicza przygotowany z myślą o tym wydawnictwie.

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Rewolucja zielona
Twoja ocena
Ocena ogólna

Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.