Rise (Vinyl Single)

  • -7%

Dostępność:

Wysyłamy w 5-7 dni

Wysyłamy w 5-7 dni – to znaczy, że takiego produktu nie mamy na półce w magazynie i musimy go sprowadzić od naszych stałych dostawców. Czas deklarowany przez większość wydawców to 5-7 dni roboczych. Może się zdarzyć, że produkt zostanie doręczony nam wcześniej i wtedy niezwłocznie nastąpi wysyłka Twojego zamówienia.

Zamówienia: 0 - 69,99 PLN > 69,99 PLN Czas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł 0 zł 1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online) 4.99 zł 0 zł 1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online) 16.99 zł 0 zł 1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online) 12.99 zł 0 zł 3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem) 13.99 zł 0 zł 3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online) 4.99 zł 0 zł 1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem) 4.99 zł 0 zł 1 dzień roboczy
Wysyłka zagraniczna Sprawdź szczegóły >
41,00 zł 44,00 zł Oszczędzasz 3,00 zł
Ognista Alison Mosshart - najbardziej znana jako połowa popularnego duetu The Kills, będąca też częścią bluesowo-punkowego kwartetu The Dead Weather.

Będąc siłą napędową przez lata współpracowała ze wszystkimi, od swojego kolegi z zespołu The Dead Weather - Jacka White'a po Arctic Monkeys, Primal Scream, Gang Of Four, Cage The Elephant, Foo Fighters, Jamesem Williamsonem i Mini Mansions. Teraz postanowiła występować także jako artystka solowa. a ten nowy i najodważniejszy ruch pokazuje jej wiarygodność.

Przez półtorej dekady The Kills opanowali tę dziką równowagę, wyzwalając pomysłową detonację i subtelną siłę wokalną i gitarową. Pięć albumów i cztery EP-ki, w których Alison i Jamie na nowo wyobrazili sobie możliwości nowoczesnej dwoistości - alchemizowanie garażowego rocka, punka i bluesa w dymne chmury, psychiczną rzeź i tlącą się nocną przenikliwość - w północno-zachodnim korytarzu między Outkast i Suicide. Ich ostatni album, Ash & Ice (2016 ), zyskał powszechne uznanie, a ich najnowsze wydawnictwo - cover „List Of Demands” Saula Williamsa z 2018 roku oraz przeróbka „Stepping Razor” Petera Tosha - przypadło na 15. rocznicę powstania zespołu, zostawiając fanów z niedosytem.

Pierwszym przedsmakiem solowej muzyki Mosshart były dwa utwory - „Rise”, piekielny, wolno wypalający się utwór nagranego na potrzeby dramatu Sacred Lies emitowanego przez FacebookWatch oraz „It Ain't Water”, melancholijnego akustycznego lamentu ze strony B.

Dla Mosshart wydawanie muzyki pod jej nazwiskiem to nowe doświadczenie, ale przy tym całkowicie ekscytujące. To ma sens: Mosshart od ponad dekady tworzyła zbiór niewydanej muzyki. W 2013 roku po raz pierwszy napisała wstępny szkic „Rise”, w którym piosenkarka intonuje: Kiedy niebo spada / a słońce jest czarne / kiedy niebo spada na ciebie / kochanie nie patrz za siebie / powstaniemy. Jak mówi Mosshart: Nigdy o tym nie zapomniałam. Pamiętam dokładnie, gdzie byłam, kiedy to pisałam. Siedziałam przy biurku w Londynie i bardzo za kimś tęskniłam. Kiedy zespół Sacred Lies sprawdzał jej umiejętności, do stworzenia wyjątkowej piosenki, wiedziała, że „Rise” ma odpowiedni klimat.

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Rise (Vinyl Single)
Twoja ocena
Ocena ogólna