Rozmyślania na osiemdziesiątkę

  • nowość
 

Dostępność:

Produkt niedostępny

Produkt niedostępny – produkt nie jest obecnie osiągalny u żadnego z naszych dostawców. Zawsze możliwy jest dodruk, wznowienie lub reedycja tytułu, o ile wydawca podejmie taką decyzję. Dzięki bieżącej aktualizacji naszej oferty planowana data ponownej sprzedaży takiego tytułu znajdzie się przy jego opisie.

Zamówienia:0 - 69,99 PLN>69,99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)4.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)4.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)4.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
29,50 zł 35,60 zł Oszczędzasz 6,10 zł

Poezja to nie tylko liryczna podróż po myślach, uczuciach i emocjach.

To także wspomnienia, które snujemy, przyoblekając je w formę wiersza

Właśnie takiego zadania podjął się autor „Rozmyślań na osiemdziesiątkę”. Jego tomik poezji jest filozoficzną opowieścią o wrażliwym człowieku, dla którego możliwość uważnego przyglądania się światu jest najpiękniejszym darem, jaki można otrzymać od życia. Ten dar to również ludzie, których autor spotkał na swojej drodze. Wśród nich jest śp. Siostra Maria Teresa Górska – nazaretanka, której poeta dedykował swój tomik wierszy.

„Rozmyślania na osiemdziesiątkę” to przepiękne wiersze-modlitwy, opowieści o potrzebie spotkania z drugim człowiekiem i liryki poświęcone przyrodzie. W jednym z wierszy autor mówi do nas:

Uciszcie się uspokójcie

świata zawieruchy

piękno poezji niech włada

ludzkimi czynami i duchem

Takiej władzy możemy się poddać bez cienia wątpliwości.

Jacek Karol Grzybowski – profesor doktor habilitowany, absolwent Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego; jest autorem ponad stu publikacji naukowych, w tym siedmiu monografii z dziedziny biologii medycznej. Autor zbioru esejów zatytułowanych „Czy zdrowie to miraż”, zbioru esejów i wierszy „Czy można zrozumieć świat”, wspomnień „Listy z południowej Kalifornii”, kilku tomików wierszy – „Niebo płonące słońcem”, „Nasz świat”, „Myśli na złote gody”, „Optymizm życia” – oraz zbioru wierszy dla dzieci pt. „Księga wierszy pisanych dla naszych wnuków kochanych”. Ponadto jest autorem wierszy „Myśli inspirowane filozofią życiową Św. Matki Teresy z Kalkuty” oraz obszernej genealogii rodu Grzybowskich, pieczętującego się herbem Prus II, i zbioru kilku esejów „Opowieści historyczne z XVI wieku”.


Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Rozmyślania na osiemdziesiątkę
Twoja ocena
Ocena ogólna