Sen nocy letniej

  • -32%
  • nowość
  • Polecamy
 

Dostępność:

Wysyłamy w 24h

Wysyłamy w 24h – to znaczy, że taki produkt mamy w magazynie i wyślemy go w ciągu 24 godzin w dni robocze (1 dzień roboczy) od momentu złożenia zamówienia. Jeśli jednak zamówisz większą ilość takiego produktu, może się okazać, że nie mamy aż tylu egzemplarzy dostępnych 24h i będziesz musiał poczekać na niego dłużej niż 24h, o czym poinformujemy Cię w osobnym e-mailu.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
23,59 zł 34,90 zł Oszczędzasz 11,31 zł

Nowość dla wszystkich wielbicieli i kolekcjonerów klasyki literatury. Największe dzieła Williama Shakespeare’a w przekładzie Macieja Słomczyńskiego – który jako jedyny przetłumaczył wszystkie utwory angielskiego mistrza pióra – w przepięknym wydaniu. Sen nocy letniej możesz zamówić już dzisiaj w księgarni Świat Książki.


Czy to sen, czy jawa?


W starożytnych Atenach, w noc świętojańską, trwają przygotowania do ślubu Tezeusza i Hipolity. Jednocześnie trzy pary kochanków: Hermia i Lizander, Helena i Demetriusz oraz należący do ponadnaturalnego świata Oberon i Tytania w wyniku sprytnej interwencji elfa Puka przeżywają szaloną, pełną magii noc. Z czasem jednak miłosne perypetie bohaterów zaczynają się nieco komplikować…
W swojej komedii „Sen nocy letniej” genialny angielski dramaturg epoki renesansu w niezwykle udany i spektakularny sposób łączy świat marzeń sennych ze światem rzeczywistym. W sztuce tej przeplatają się elementy komediowe z lirycznymi, momentami bawiąc czytelnika do łez, a czasami skłaniając go do głębszej refleksji.


William Szekspir


Żył w latach 1564-1616. Angielski dramaturg, poeta i aktor. Jeden z czołowych pisarzy angielskich, dokonał reformy w teatrze. Napisał między innymi 38 utworów dramatycznych oraz 154 sonety. Jego twórczość należy do kanonu literatury na całym świecie.


Maciej Słomczyński


Urodzony w 1920 roku, zmarł w 1998 roku. Był nie tylko tłumaczem, lecz również pisarzem. W swojej twórczości wykorzystywał pseudonim Joe Alex, pod którym napisał kilka kryminałów, a także „Czarne okręty” – serię powieści historycznych dla młodszych czytelników. Był jedynym tłumaczem, który podjął się przekładu wszystkich dzieł Williama Shakespeare’a.

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Sen nocy letniej
Twoja ocena
Ocena ogólna

Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.