Sign (2 Vinyl)

 

Dostępność:

Wysyłamy w 5-7 dni

Wysyłamy w 5-7 dni – to znaczy, że takiego produktu nie mamy na półce w magazynie i musimy go sprowadzić od naszych stałych dostawców. Czas deklarowany przez większość wydawców to 5-7 dni roboczych. Może się zdarzyć, że produkt zostanie doręczony nam wcześniej i wtedy niezwłocznie nastąpi wysyłka Twojego zamówienia.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
131,00 zł Oszczędzasz 9,50 zł

Najniższa cena z 30 dni przed wprowadzeniem ceny aktualnej: 140,50 zł.

Muzyka Autechre wymyka się łatwej klasyfikacji występującej w tak dużej ilości muzyki elektronicznej. Tempo waha się, harmonie wędrują, barwy się wypaczają. Bez względu na to, jak nieziemskie są to dźwięki, zawsze wydaje się, że dłonie przekręcają pokrętła z kaprysu, zawsze nasłuchując. - NY Times

Brytyjski duet elektroniczny Autechre powraca z nowym albumem zatytułowanym SIGN. Płyta wydana nakładem wytwórnii Warp Records i wyprodukowana przez tworzących zespół Roba Browna i Seana Bootha, jest już czternastym studyjnym albumem w ich dorobku i jak napisał magazyn Clash: jest to powrót, na który warto było czekać.

Sean Booth przyznaje, że sytuacja w jakiej znalazł się obecnie świat walczący z pandemią, sprawiła, że zaczął nieco inaczej odbierać te utwory, nad którymi pracę rozpoczęli jeszcze w innej rzeczywistości. Wszystkie te rzeczy z Covid sprawiły, że znalazłem się w zupełnie innym miejscu niż wtedy, gdy je kompilowaliśmy. Wtedy mówiliśmy: „To jest całkowicie słuszne”. Ale teraz zastanawiam się. I naprawdę czuję się trochę skrępowany, jeśli mam być całkowicie szczery. Trudno go słuchać, ponieważ jest zbyt emocjonalny. Chciałem zrobić coś czystego, nowego i trochę zaskakującego, a teraz skończyłem z czymś, co jest prawie przewidywalne. Czuję, że miejsce, w którym mnie stawia, jest być może trochę zbyt oczyszczające.

Sean przyznaje także, że proces twórczy w przypadku płyty SIGN nie był zbyt długi. Prawdopodobnie nie minął rok, od czasu jak zaczęliśmy się dzielić utworami. Z kolei Rob Brown dodaje: Mogliśmy pójść w zupełnie innych kierunkach. Ale ogólnie rzecz biorąc, znaleźliśmy się dziwnie równolegle. Znaleźliśmy dziwną, naturalną wspólną płaszczyznę.

Zarówno Brown, jak i Booth pracowali nad nowymi kompozycjami w swoich studiach, co jakiś czas dzieląc się swoimi pomysłami, które następnie nabierały bardziej zespołowy charakter. Czasami po prostu piszę programowane fragmenty, wysyłam je do Roba, a on przysyła mi te dziwne utwory - mówi Booth. Nie wiem nawet, jak on robi połowę z nich. Mimo, że jesteśmy jedynymi ludźmi, którzy używają naszego oprogramowania, wciąż udaje mu się znaleźć nieortodoksyjny sposób korzystania z niego. Z kolei Brown ripostuje: Nie mam instrukcji! [śmiech] Wiesz, to zależy od tego, co chcesz zrobić z albumem. Czy utwór przygotowuje cię do następnego? A może jest to podstawowe słownictwo tonalne, którego można się spodziewać na całym albumie? To po prostu współczesny wynik naszego obecnie przebudowanego systemu i trochę spędzonego z nim czasu.

Efektem jest przynoszący jedenaście niezwykłych elektronicznych kompozycji album SIGN, który już zbiera bardzo pozytywne recenzje. Idealny album Autechre na rok 2020 - opisał go The Quietus, dodając: Autechre udowadnia, że ??jest w zgodzie z publicznością i że jest to wciąż (i zawsze będzie) ludzka muzyka tworzona przez ludzi dla ludzi. Z kolei Stereogum tak pisze o najnowszym dziele brytyjskiego duetu: W jakiś sposób przewidzieli emocjonalny krajobraz ostatnich siedmiu miesięcy i stworzyli idealną ścieżkę dźwiękową - stonowaną, leniwą, ale wciąż w pewnym sensie ciepłą, a nawet otwartą. W każdym razie według standardów Autechre.

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Sign (2 Vinyl)
Twoja ocena
Ocena ogólna

Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.