Opinie o Nas

Słone ścieżki

 • -41%
 • Autor: Raynor Winn
 • Kategorie: Książki / proza / proza obca
 • Typ okładki: okładka miękka
 • Wydawca: Marginesy
 • Wymiary: 13.5 x 21.0
 • EAN: 9788366335837
 • Ilość stron: 352
 • Data wydania: 2020-01-29
  Jest to data ukazania się towaru w danej wersji na rynku

Dostępność:

23,74 zł 39,90 zł Oszczędzasz 16,16 zł
Podnosząca na duchu historia pary, która straciła wszystko i wyruszyła w podróż przez smagane wiatrem południowo-zachodnie wybrzeże Wielkiej Brytanii.Zaledwie kilka dni po tym, jak Raynor dowiaduje się, że jej mąż jest nieuleczalnie chory, komornik zajmuje ich dom, w którym wychowali dwójkę dzieci. Stają się bezdomni. Nie mając zupełnie nic i równie mało do stracenia, podejmują impulsywną decyzję, aby przejść tysiąc kilometrów szlakiem przez Somerset do Dorset przez Devon i Kornwalię.

Niosąc na plecach tylko to, co niezbędne do przetrwania, żyją na dziko w miejscach, w które rzadko kto się zapuszcza. Tylko klify, morze i niebo. Jednak z każdym krokiem, każdym spotkaniem i każdą próbą, której są poddawani, wędrówka ta ich zmienia. Podróż wypełniona jest tyloma wzlotami i upadkami, co ostre klify. Jednak poczucie wolności –biwakowanie, kąpiele w morzu w świetle księżyca i życie z dnia na dzień – pozwala im pogodzić się z sytuacją i znów nauczyć się mieć nadzieję.

Słone ścieżki to szczera i pełna miłości do życia prawdziwa historia o pogodzeniu się z żalem i uzdrawiającą mocą świata przyrody. Jest to także opowieść o domu i o tym, jak można go stracić, wznieść na nowo i odkryć w najbardziej nieoczekiwany sposób.Bestseller „Sunday Timesa”. Książka zdobyła RSL Christopher Bland Prize i znalazła się w finale Costa Biography Award oraz Wainwright Golden Beer Book Prize.


Piękna, przemyślana, liryczna historia bezdomności, ludzkiej siły i wytrzymałości.

„Guardian”


Hipnotyzująca. Jedna z najbardziej podnoszących na duchu i inspirujących książek na świecie.

Magazyn „i”


Najbardziej inspirująca książka roku.

„The Times”


Piękna książka, naprawdę słusznie zrobiła tyle szumu. Wciągająca, łagodna i wzruszająca.

Pandora SykesRaynor Winn od czasu przejścia szlaku regularnie odbywa długie piesze wędrówki, pisze o przyrodzie, bezdomności i biwakowaniu na dziko. Obecnie mieszka w Kornwalii z mężem Mothem i psem Montym. Słone ścieżki to jej pierwsza książka.

Więcej informacji
Data wydania 29 sty 2020
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Słone ścieżki