Śpiewajcie, z prochów, śpiewajcie

  • -43%
 

Dostępność:

Wysyłamy w 24h

Wysyłamy w 24h – to znaczy, że taki produkt mamy w magazynie i wyślemy go w ciągu 24 godzin w dni robocze (1 dzień roboczy) od momentu złożenia zamówienia. Jeśli jednak zamówisz większą ilość takiego produktu, może się okazać, że nie mamy aż tylu egzemplarzy dostępnych 24h i będziesz musiał poczekać na niego dłużej niż 24h, o czym poinformujemy Cię w osobnym e-mailu.

Zamówienia:0 - 69,99 PLN>69,99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)4.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)4.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)4.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
25,78 zł 44,90 zł Oszczędzasz 19,12 zł

Jesmyn Ward

Śpiewajcie, z prochów, śpiewajcie

Przełożył Jędrzej PolakJesmyn Ward, jedna z najzdolniejszych pisarek amerykańskich, stypendystka MacArthur Genius Grant i dwukrotna laureatka National Book Award, nareszcie po polsku. Śpiewajcie, z prochów, śpiewajcie to nagradzana współczesna powieść o rodzinie, tożsamości i granicach opowieści, okrzyknięta przez magazyn „Time” książką roku.

Jojo ma trzynaście lat i na swój sposób próbuje zrozumieć, co znaczy być prawdziwym mężczyzną. Wokół nie brakuje mu męskich wzorców, przekazywanych także w formie opowieści.

Z kolei jego matka zmaga się ze swoim życiem, trwa w nieustającym konflikcie z samą sobą i wszystkimi wokół. Chciałaby być lepszą osobą, ale nie potrafi postawić dobra bliskich ponad własnymi potrzebami i nałogami. Do tego ilekroć jest pod wpływem, przychodzi do niej wizja martwego brata, jednocześnie upiorna i niosąca ukojenie.

Splot wydarzeń zabierze ich w podróż do więzienia stanowego Parchman w ciemnym sercu Mississippi, gdzie natrafią na pewnego udręczonego chłopca, który nosi w sobie całe zło amerykańskiego Południa. On również nauczy Jojo czegoś na temat ojców i synów, a także dziedzictwa, przemocy i miłości.

***

„Choć zmartwienia autorki dotyczą wieczności, jej książka jest idealną odpowiedzią na współczesne bolączki. Śpiewajcie… łączy najlepsze aspekty amerykańskiej powieści drogi i historii o duchach, a przy tym trafnie opowiada o tym, jak huragany i epidemia opioidowa powoli pochłaniają amerykańską prowincję”.

„The New York Times”

„Powieść ta zamazuje granicę między życiem i śmiercią, miłością i cierpieniem. Jestem wielką fanką twórczości Jesmyn Ward, a ta książka dowodzi ostatecznie, że to jedna z najważniejszych współczesnych pisarek w Ameryce”.

Ann Patchett, autorka Dziedzictwa

„Ward odkrywa po kolei warstwy opowieści zapisanej cudownym, wielowarstwowym językiem, jej historię natomiast wieńczy melodia nie z tej ziemi”.

BBCNapisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Śpiewajcie, z prochów, śpiewajcie
Twoja ocena
Ocena ogólna